Wpis z mikrobloga

@lento01:witam, widziałem twoje wpisy o jpk, akurat zacząłem staż w pewniej firmie i szef powiedział mi że takim moim zajęciem będzie napisanie wtyczki mef w .net właśnie do obsługi jpk i mam pytanie czy możesz coś podpowiedzieć jak ugryźć temat tego jpk ? jakieś przydatne info/linki, jeszcze szukałem sdk do tego jpk ale nic nie widzę. Ogólnie mam za zadanie ogarnąć co trzeba napisać, co dostarcza nam ministerstwo (czy jest to jakieś sdk), ja się już w sumie w tym wszystkim zgubiłem więc wszelkie info/linki będa bardzo pomocne i z góry dziękuję ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • 9
  • Odpowiedz
Cześć, jeśli chodzi konkretnie o MEF to nie jestem w temacie. Jeśli chodzi o .NET i JPK to podziel temat na 3 osobne:
-obsługa plików XML (potrzebna np. do generowania pliku inicjującego połączenie)
-szyfrowanie
-obsługa interfejsu MF
O jakie SDK Ci chodzi? Generalnie MF dostarcza tylko pobieżną dokumentację, chyba, że coś się zmieniło
  • Odpowiedz
@lento01: Dziękuję za tak szybką odpowiedz :) Szczerze to o jakie sdk mi chodzi to nie wiem, szef powiedział poszukaj SDK do jpk to ja w google i szukam ( ͡° ͜ʖ ͡°).Odnośnie dokumentacji z MF to mówimy o tym czy coś innego jeszcze? Ogólnie to jest moja pierwsza praca jestem baardzo początkującym (prosto po uczelni) tak, że (z góry przepraszam za zawracanie dupy) bardzo bym
  • Odpowiedz
@bartez1: aha, czyli Twojemu szefowi pomyliło się SDK z API. API też nie ma. Dokumentacja jest tylko ta, którą podesłałeś. Nie mam żadnych książek do C#, żadnego języka nie uczyłem się z książek, więc musialbys kogos innego zapytać.
Dałbym Ci swój kod, ale przez umowę z firmą nie jest już mój;/ Generalnie spoko, dasz radę. Powiedz od czego zacząłeś. Robiłeś coś z użyciem interfejsów web, komunikacji z JSON albo coś
  • Odpowiedz
@lento01: No i neta mi wcięło wczoraj w domu i dupa (,) wracając do tematu nie robiłem nic jeszcze z interfejsami web ani json więc jestem w kropce;p Tak jak pisałem prosto po uczeli jestem robiliśmy tam w .net mvc takie portale+cms z bazami sql to w zasadzie tyle ;) Ten link co podałeś to wsumie mi nic nie mówi co tam się dzieje (ʘ
  • Odpowiedz
@bartez1: Jeśli chodzi o ogarnięcie jakie klasy będą Ci potrzebne, to pobieżnie już Ci napisałem

1. Klasa obsługująca interfejs MF
a) Metoda do obsługi InitUpload
b) Metoda do obsługi PutBlob
c) Metoda do
  • Odpowiedz
@lento01: Dziękuję Ci bardzo za to rozpisanie normalnie z nieba mi spadłeś () ogarnę sobie teraz to wszystko jakby co to jeszcze o ile można będę pisać ;)
  • Odpowiedz
@lento01: Dobra mam pytania, nie rozumiem tegom. generowania iv (ciąg 16 znaków hex) co to ten iv (sory jeżeli to jest coś oczywistego no ale w googlach nie widzę ;p ). Kolejne pytanie ogólnie o klasę do xml jak to dokłądnie wygląda od początku bo tak wszystkie dane mamy gdzieś w bazie, plik jpk ma być zazwyczaj za okres miesięczny tak, że co pobieramy te dane z bazy za
  • Odpowiedz
@bartez1: przeczytaj dokumentację interfejsu od MF, całą i najlepiej ze 2 razy. Na wszystkie pytania, które zadałeś jest tam odpowiedź.

1. IV - https://pl.wikipedia.org/wiki/Wektor_inicjuj%C4%85cy
wez linuxa z openssl i wykonaj np openssl enc -aes-256-cbc -k cycki -P -md sha1
wszystkie parametry dot. szyfrowania masz w dokumentacji MF
2. za daleko dla mnie, plik JPK to dla mnie zamknięte pudełko, ja dostawałem gotowy plik JPK w formacie XML, więc Ci
  • Odpowiedz
Jeszcze raz dziękuję za odpowiedzi, właśnie rozmawiałem z szefem powiedział żebym skupił się tylko i wyłącznie na generowaniu tego jpk, że później po woli zajmiemy się wysyłką lecz na początku mam przygotować sobie samo generowanie z danych tych xml takich jak trzeba, tak że w tym temacie to nic nie dasz rady podpowiedzieć czy nakierować ?
  • Odpowiedz