Wpis z mikrobloga

Szukam telefonu, najlepiej z polskiej dystrybucji (normalna, dwuletnia gwarancja i chciałbym go mieć do końca tygodnia, ewent. poniedziałek - w grę wchodzi odbiór osobisty w okolicach #katowice). Wymagania:
- 5 cali+ wyświetlacz, najlepiej full hd
- 16+ mpix aparat z tyłu, z przodu nie ma znaczenia
- 2GB RAM

Cena: max 1.3kzł, tylko nowe aparaty.
Zastanawiałem się nad Xperia M5, ale design tego telefonu mnie trochę martwi (aparat 13mpix z przodu owszem, robi wrażenie, ale jednocześnie słabo wygląda). Podobają mi się telefony z serii X, ale trochę przekraczają mój budżet. Lumia 950 wygląda fajnie, mieści się w budżecie, ale boję się o wsparcie tego telefonu.
#telefony #android #windowsphone
  • 12
@MrVed: LG k10, mam go od roku, nigdy nie miałem lepszego telefonu. Aparat 12 pikseli z tyłu, z przodu 5, szybki, duża pojemność pamięci, bateria także długo trzyma (przy odbieraniu tylko rozmów 3 dni, przy bawieniu się 1,5). Android na nim świetnie działa, bez żadnych zacinek. Jego zaletą jest podwójne puknięcie na ekranik to się odblokuje i przyciski do zgłaśniania dźwięku są tyłu na klapce. Poczytaj sobie o nim 900 zł
@zalgowski: Każdy o tym mówi, jednak porównując zdjęcia z aparatów 8mpix i 13 widać znaczną różnicę, oczywiście nie chodzi mi o gołe megapixele, bo ich można wcisnąć 100, ale im więcej mpix przy normalnych telefonach (nie żadnych elefonach) tym lepsze zdjęcia.
@mlotkoczas: Wygląda dość spoko, będę musiał sobie porównać parametry. Dzięki!
@Karol_Bednarczyk: Przesiadam się właśnie z LG i raczej jestem zrażony do telefonów z średniej półki. O ile seria
Lumia nie tyle co wygląda fajnie, to jest fajna (i robi świetne zdjęcia), ale faktycznie Microsoft powoli odcina się od mobilnego Windowsa. Jeśli zależy ci przede wszystkim na aparacie to bierz, bo nic lepszego w tej cenie nie znajdziesz.
@MrVed: Pooglądaj sobie Sony Z. Nie wiem, czy trójki nie kupisz w tej cenie. Zetki mają zajebiste aparaty +20mpix. Miałem Z1 compact i nie narzekałem przez cały okres użytkowania. :)
Mają też dość porządne wsparcie na xda. :)