Wpis z mikrobloga

Nowy nabytek Mi Router 3, testowany od wczoraj, niestety brak angielskiego w routerze ale apka na telefon jest w tym języku. Świetne zarządzanie ruchem dla poszczególnych urządzeń. Wada to 100 port wan i lan ale i tak nie mam co liczyć na internet szybszy jak 40-50 na mojej wiosce.

Cena poniżej 30 dolanów.

#itemyzchin #xiaomi #aliexpress
elemenTH - Nowy nabytek Mi Router 3, testowany od wczoraj, niestety brak angielskiego...

źródło: comment_j8cMHGqMtDlegqmiO3RfDkZKckhO2DnK.jpg

Pobierz
  • 28
@elemenTH: Mam dzisiaj TP-Link TL-WR842N v3. Chodzi na nim transmission z dyskiem 500GB, oraz minidlna dla Samsung Smart TV, do tego zapięty jakiś stary komp z OpenELEC i oczywiście Kodi. Czasem go przytnie i się zastanawiam czy to fajna alternatywa, bo cena podobna. To usb to 2 czy 3?
@qbicone: fabryczne oprogramowanie bardzo fajne, dostęp przez apkę do podłączonego dysku, automatyczny upload zdjęć z telefonu. Można zdalnie wrzucać mu linki do ściągania czegoś jak jesteś poza domem wtedy sam router pobierze na podłączony dysk co mu zlecisz.

@qbicone: USB 2.0 niestety, kupiłem go bo jest śmiesznie tani a ma dual radio więc działa w standardzie AC, recenzje ma dobre w internetach. Na razie mam go podłączone do modemu lte
@Miecz12: widziałem, drogi temat a ja nie potrzebuję raczej takich aż wypasów ale może w przyszłości. Kupiłem bardzij z tego względu, że chcę w domu przetestować 5GHz sieć, na razie widzę, że przez ściany przechodzi gorzej jak 2.4 niestety i zasięg jest słabszy. Router mam na piętrze i bardzo nie mam ochoty ciągać kabli gdzieś po ścianach na dół więc tam musi zostać.
Tak czy siak w 2,4 ma mocniejszy zasięg
@elemenTH: no wiadomix, ale troche to slabe ze nie daja tego 1gb, nawet jakby byl router drozszy o pare dolcow, to by sie oplacalo :x
a co do repeteara to uzywasz tego od xiaomi? bo ja wzialem sobie dwa razem z tym routerem to powinienem miec wszedzie zasieg, mam nadzieje :p
@Miecz12: mam jakiegoś tp linka repeater na dole, kupiłem prawie rok temu i jakoś tam działa chociaż z winy tego śmieciowego zte często zrywa połączenie. Co do 1000 portu to faktycznie by nie zawadził na przyszłość ale ja się tu na wsi nie spodziewam nic szybszego jak 40-50 po radio.
@qbicone:

jak jesteś poza domem wtedy sam router pobierze na podłączony dysk co mu zlecisz.


@elemenTH:

sam ściąga i seeduje torrenty,


Mam coprawda inny model ale ten sam producent i tam router nie seeduje torrenta i jednoczesnie łączy się tylko z jednym seedem na raz co wypacza sens tej funkcji.

(popularne torrenty dużo szybciej sciagniesz laptopem, niepopularne non stop mi odrzucało jako błąd w ściagnaniu - brak seedów)