Wpis z mikrobloga

#elektronika #audio #glosniki#
Elo. Sprawa jest krótka, choć z tłumikiem..Mam subwoofer Monitor Audio Vector VW8 w którym oba tranzystory mocy, dostały po +/- 40V na bazę.Niestety, przekażnik w obwodzie chroniącym głośnik przed napięciem stałym zaciął sie w pozycji włączonej co spowodowało jego uszkodzenie. Szukam zatem głośnika niskotonowego, 8" z impedancją 4 ohm. Po krótkim skanie sieci, znalazłem głośniki firmy Monacor.Niby opinie mają dobre ale wiadomo jak to z nimi czasami bywa. Może ktoś polecić mi inne firmy produkujące głośniki? Senkju.
  • 3
@saginata: Wiadomo, że pierwszego lepszego głośnika tam nie wsadze. Oryginalny głośnik ma na magnesie jedynie BV404-8C co w ogóle mi nic nie mówi. Dostałem odpowiedz od firmy zajmującej się naprawą głośników. Niestety, nie są w stanie naprawić mi oryginalny, ale "twierdzą" że ten mógłby pasować:
Monacor SPH-210
8 ohm zamiast 4. Czy to będzie miało duży wpływ na wbudowany wzmacniacz?Pewnie będzie grał trochę ciszej.
@BaronOpryskus: Będzie grać ciszej, ale ten głośnik i tak ma tylko 50W. Parametry ma dobre do obudowy z bass reflexem. Filtr jest aktywny więc z tym problemu nie będzie. Może to będzie jakoś grało.

Idealnie by było zmierzyć dokładnie obudowę i bass-reflex i potem posymulować różne głośniki, ale to jest sporo roboty.