Wpis z mikrobloga

Mirki, jak to jest z tą skalą ostrości w końcu? Kupiłem sobie czteropak Blair'sa, mam więc Original, After Death i Sudden Death. Źródła internetowe podają, że Original ma 25k do 35k SHU, After Death 50k do 60k SHU, a Sudden Death około 100k SKU.

Praktyka: Original to dla mnie świetny zamiennik ketchupu, leję szczodrze na kanapki i mi smakuje. After Death to już muszę na kropelki dozować, bo pali mocno, ale do jakiegoś tłustego mięska jest w sam raz. Właśnie spróbowałem Sudden Death z kiełbaską, naprawdę odrobinkę, i to już nie było przyjemne. Powiedziałbym, że różnice pomiędzy tymi sosami są czterokrotne lub pięciokrotne, a nie dwukrotne, jak wskazywałaby skala Scoville'a. To jest niedoskonałość skali, moje subiektywne wrażenie, taka partia produktu czy nieprawdziwe informacje odnośnie zakresów?
#chilihead #ostrezarcie #ostresosy
  • 6
@CamelCase: Jak wypiłem nakrętkę sosu z habanero to miałem( a skala jak to skala rzecz umowna, gleba, warunki uprawy i masz umiarkowany towar lub jad tak jak z marichuanen to nie laboratorium)
heam - @CamelCase: Jak wypiłem nakrętkę sosu z habanero to miałem( a skala jak to ska...