Wpis z mikrobloga

Mirki grający w nowy dodatek do #eu4 ,czy któryś z was mógłby mi wyjaśnić, jak działają Instytucje? Gram jako Polska i mam +15% penalty i wciąż rośnie a słyszałem że można jakoś zrobić aby to przestało rosnąć.
  • 9
  • Odpowiedz
@KacperKingPL: Musisz wprowadzić obecnie panującą instytucje. Instytucje pojawiają się w odpowiednich miejscach w określonym czasie, np.: renesans w okolicach Włoszech i w bogatej prowincji i potem się rozprzestrzenia. Im większy development twojej prowincji, tym szybciej można wprowadzić instytucje. Po pojawieniu się instytucji której nie masz dostaniesz kary do badań.
  • Odpowiedz
@KacperKingPL: Rośnie do 50% na instytucję o 1% co rok. Jedynym sposób na pozbycie się tej kary jest przyjęcie instytucji.

I na to są 2 sposoby:
1) grzecznie czekasz aż sama przyjdzie i ewentualnie spełniasz wymagania do przyśpieszenia rozprzestrzeniania się jej (o ile renesans przychodzi w Europie łatwo, to już kolonializm idzie powoli)
2) Podbijasz development w jednej prowincji (najlepiej daleko od granic, żeby nie pomagać zbytnio sąsiadom) do momentu aż
  • Odpowiedz
grzecznie czekasz aż sama przyjdzie


@MrPen: W tym czasie to ja będę miał +100% do technologii, więc raczej odpada

Podbijasz development w jednej prowincji


@MrPen: Brzmi dobrze, Kazimierz ma 4 w administracyjnych.
  • Odpowiedz
@KacperKingPL: Obecnie gram Etiopią i jestem na etapie prasy drukarskiej. Jako, że królów dostaję genialnych, to po pojawieniu się nowej instytucji jestem jednym z pierwszych, który ją przyjął. Cieszy fakt, że Ottomani i BBB mają gorszą technologię ode mnie ;)
  • Odpowiedz
@KacperKingPL:
Niekoniecznie.
Jeśli wyślesz insulta + ustawisz wrogie nastawienie do danego państwa to przestaje one wspierać swojego następce, dzięki czemu łatwo sobie wybrać kto będzie następnym władcą (Problem się pojawia jak masz sojusznika i nie masz jak go zniechęcić do popierania swojego kandydata.
  • Odpowiedz