Wpis z mikrobloga

@archates: przebijam, peleton na jezdni w miejscu gdzie zrobiono "ekskluzywną" ściezkę rowerową (tzn. zrobiono ją na całej szerokości z jednej strony) i dodatkowo jest zakaz jazdy rowerów. Za każdym razem mam ochotę rozjeżdżać, a jeszcze #!$%@? takich to wielce oburzeni.
  • Odpowiedz
@pidgey: oczywiście że tak, fajnie też by było gdyby kierowcy nie wymuszali pierwszeństwa, sygnalizowali skręcanie, nie gadali przez telefon bez zestawu, nie przekraczali prędkości szczególnie w mieście, nie parkowali gdzie popadnie, nie traktowali zielonej strzałki jako "droga wolna", nie wyprzedzali na przejściach dla pieszych, nie przejeżdżali na "ekstremalnie późnym zielonym"... ogólnie fajnie by było jakby ludzie przestrzegali przepisów, przynajmniej większość ludzi większość przepisów
  • Odpowiedz
  • 3
@utopjec no fajnie by było :) ale to co robią rowerzyści (znacząca większość których Mijam codziennie w drodze do pracy) to jest koszmar po prostu. Jeżdżę motocyklem i to co napisałeś mi przeszkadza mocno ale poszanowanie przepisów przez rowerzystów - brak, nie mają OC, normalnie wolna Amerykanka na drodze
  • Odpowiedz
@archates: Generalnie nic nie mam do ogółu rowerzystów, sam lubię pośmigać, ale w Warszawie rowerzyści strasznie mnie #!$%@?ą xD Jazda środkiem lewego pasa, wpychanie się między samochody nawet jak jest jest w #!$%@? ciasno, #!$%@? przez maskę to norma, chyba tutaj cykliści maja godmode i maja w dupie wszystkie niebezpieczeństwa, bo ja bym się zwyczajnie bal tak jeździć.
  • Odpowiedz
@pidgey: rowerzyści są #!$%@?ący, ale nie wjadą w ciebie i cię nie zabiją, wolałbym się na coś wkurzać niż czegoś się obawiać.. brak OC? ciekaw jestem, ile ci wszyscy co powtarzają jak mantrę o tym doznało rzeczywistych szkód z powodu tego braku OC? Wydaje mi się, że to sztuczny temat.
  • Odpowiedz
@archates: Dzisiaj stoję sobie na światłach do skrętu w prawo, po mojej prawej przejeżdża dziewczyna na rowerze, wjeżdża przede mnie i zwalnia na tej "śluzie" dla rowerów, myślę że się zatrzyma i będzie mi zawadzać, jak zmieni się na zielone... A ona nie, zrobiła mały slalom, bo ludzie przez jezdnię przechodzili i JEB na czerwonym. XD Kolejny przykład idioty rowerzysty/ki, który jedzie po ulicy, oczekuje traktowania go jak normalny pojazd,
  • Odpowiedz