Wpis z mikrobloga

@Guillem: Dlaczego ?
@export: Rejestruj na siebie i jako drugiego właasciela ojca, bo to bez znaczenia, jak samochód ma 2 włascicieli to obydwaj maja takie same prawa i tak samo to wygląda z ubezpieczeniem tylko w dowodzie jest to inaczej wpisane. za 5 lat bedziesz mógł zarejestrować tylko na siebie z konkretnymi zniżkami, ja sobie to zaniedbałem sprzedając 2 samochody przed upływem pełnego roku i płaciłem 800zł za rok przy
@den4y: + widzę ze w proama 25 lat albo 2 lata prawka, prawko mam od 20.11.14 to biorąc pod uwagę ze rejestrować można za miesiąc max to chyba lepiej poczekać pare dni?
@export: Umowę najlepiej od razu na 2 osoby, a jak nie to przed rejestracja spisujesz umowe darowizny czesci samochodu. Raz ze rejestracji raczj nie sprawdzają wiec pewno do 3 miesiecy jakbys nie przerejestrował to by nic sie nie stało, ale dwa ze to i tak bez znaczenia bo możesz jeździć jakis czas na polisie poprzedniego właściciela jesli sie nie skończy.
@Guillem: Wiek i prawko ponad 2 lata, ale jak jest
@export: Zdecydowanie Mireczku bierz ze współwłaścicielem jeśli tylko masz możliwość, składka będzie wtedy w miarę normalnej cenie. Jakbyś szukał taniego OC po zakupie samochodu odezwij się na priv i podziałamy :)
@export: bierz u @mfind

znaleźli mi tanie OC, jak dla osoby bez zniżek, gdzie Cumpel mający ten sam samochód tyle ze zamiast SDI ma TDI 1.9 zapłącił 3,5k, a ja 2,2k za OC bo tak mu wyliczyła jakaś facetka w Januszex Ubezpieczenia Sp. z.o.o xD
@export: Podejrzewam, że problemem tutaj było "na szybko" ( ͡° ͜ʖ ͡°) Żeby normalne stawki wyszły to trzeba podać full realne dane, bez chybił trafił :) Także jak coś to priv i wtedy policzymy prawdziwą składkę :P
Jednak dla młodego 2k bez zniżek i współwłaściciela to coraz częściej spotykana stawka... :|
@Atencyjny_Gerbil: Dzięki za polecenie Mireczku :)