Wpis z mikrobloga

Jak uważacie? przyszłość to kilka/kilkanaście projektów rozwijanych niezależnie czy ''One chanin to rule them all"?


@zawszespoko: Przyszłość to chyba raczej nieustanne fluktuacje na tym wykresie z udziałem BTC w rynku gdzieś na poziomie 60-90% w najbliższych latach.
  • Odpowiedz
@adrix: @zawszespoko: Należy pamiętać, że ten wykres pokazuje tylko udział BTC w kapitalizacji całego rynku. Udział BTC spada, ale cały rynek rośnie, włącznie z rynkiem BTC. De facto, ten wykres nie wprost pokazuje, że jest coraz większe zainteresowanie kryptowalutami.
  • Odpowiedz
@j3d1: On nie ma pokazywać to czy jest większe zainteresowanie walutami tylko to, że kapitał w walutach kryptograficznych jest coraz bardziej rozproszony pomiędzy różne projekty. Można by to interpretować jako rozwój technologii blockchain, nie tylko btc.
  • Odpowiedz
@zawszespoko: Wiem, że nie ma pokazywać, ale niedawno ktoś wrzucił jakiś artykuł właśnie oparty na tym wykresie, gdzie autor sugerował, że udział BTC w stosunku do całości kapitalizacji maleje i że to swoista "inflacja", która spowoduje spadek jego wartości, bo będzie wymienialny na inne waluty.

W mojej ocenie jego wartość może spaść tylko wtedy, kiedy rynek będzie rósł wolniej niż będzie spadał udział BTC w kapitalizacji całego rynku. Raczej mało
  • Odpowiedz
@j3d1: nie będzie konkurencji ponieważ ludzie nie będą chcieli utrudniać sobie życia. Kto mądry chciałby bawić się w więcej niż jedną walutę? To niepraktyczne. Po co zmieniać cokolwiek jeżeli ma być ten sam albo gorszy bajzel?
To cisną tylko bagholderzy ale z biegiem czasu poddadzą się. Ja myślę, że ethf to będzie prawdopodobnie ostatni projekt, który będzie próbował. Dla mnie to jasne jak słońce ☀
  • Odpowiedz
Kto mądry chciałby bawić się w więcej niż jedną walutę? To niepraktyczne.


@pawlo74: Może i tak ale ludzie kupują złoto i srebro itd. Póki ma uznawaną przez jak największą liczbę ludzi jakąś wartość, to ludzie będą kupować/inwestować w alty.
  • Odpowiedz
@Lord_Vladek: alty przekształcą się w to co znamy teraz pod nazwą akcji firm. Ja mam na myśli światową walutę rezerwową, którą będzie bitcon, który w przyszłości osiągnie niewyobrażalne dla nas wartości. Na to nie ma szans żaden alt, rynek już podjął decyzję nie da się już tego odwrócić.
Ja np. obiecałem sobie, że nie zacznę wydawać swoich bitcoinów dopóki za jednego nie kupię dobrej klasy auta.
  • Odpowiedz
Na to nie ma szans żaden alt, rynek już podjął decyzję nie da się już tego odwrócić.


@pawlo74: Moim zdaniem aż tak pewnym tego nie powinieneś być. Chyba, że ja czegoś nie wiem ale niestety żyjemy w świecie takim, a nie innym. Media zrobią robotę i jakiś alt będzie nr 1. Dlatego nie zależy mi na bardzo szybkim krachu papierowego systemu walutowego. Potrzebujemy więcej świadomego społeczeństwa, jeszcze jest za wcześnie.
  • Odpowiedz
@Lord_Vladek: nie powinieneś martwić się nieświadomością społeczeństwa, tego nie da się naprawić. Tacy jak my tutaj poprowadzimy owieczki. Ja nie mam wątpliwości co wybiorę, nie mam wątpliwości i jestem tego pewien dlatego, że ludzie, którzy są od nas inteligentniejsi o rząd wielkości czyli tzw. smart money już podjęli decyzję a ja idę za nimi.
  • Odpowiedz
@Lord_Vladek: co wybiorą? E-Coina? :D Luz. Pamiętaj bankster to złodziej i morderca. Bankster nigdy nie stworzy nic uczciwego. Co mnie obchodzi co kto wybierze? To tak jakbym stwierdził, że nie da się nic już zrobić bo są banksterzy. Niech bankster stworzy sobie koina o wartości miliarda dolarów ja w niego nie wchodzę. Ja już posmakowałem wolności i nie dam się nigdy zamknąć w klatce. Ja nie chcę już używać systemu
  • Odpowiedz