Wpis z mikrobloga

Mirki, możecie coś wiecej powiedzieć w sprawie przejściówki VGA/HDMI?

Sprawa wygląda tak, że laptop który chciał zakupić różowy miał mieć wyjście HDMI i inne bajery, kamera cofania, czuniki parkowania itp. Okazało się niestety że nie ma go już na stanie, w zamian sprzedawca zaoferował inny sprzęt w tej samej cenie (któego bazowa cena jest wyższa), laptop ma 2x więcej pojemności twardego dysku, inne dodatki takie same, czujniki parkowania, kamera cofania, lecz zamiast HDMI jest wyjście VGA.

Teraz pytanie czy warto brać z VGA? Są jakieś problemy przy przejściach z sygnału VGA na HDMI? Duży spadek jakości sygnału? Ma kotś jakieś doświadczenie w temacie?
HDMI nie ma być używane na codzień używane lecz zależy mi aby lapek był użytkowy przez dłuższy czas.
Wszędzie znajduję informację że problemy, żę jakoś do d..., przejściówki są już za 45 zł.

#pc #pcmasterrace #komputery
  • 13
  • Odpowiedz
@tedzik: lapek bez HDMI w 2016 roku? :o albo jakiś leżak, albo jakiś kastrat Della
nie pchaj sie w to cumplu, cyfrowy sygnal to cyfrowy, przejsciowki (konkretniej konwertery) ssa, poza tym tylko połowa z nich działa
  • Odpowiedz
@tedzik VGA jest analogowe, HDMI cyfrowe. Widać różnicę. Nie daj sobie wcisnąć sprzętu, którego nie chciałeś - sprzedawca pewnie też go nie chce :p
Btw co to za lapki?
  • Odpowiedz
Tak, wiem że VGA to analogowe a HDMI to cyfrowe, pytanie czy po podłączeniu będzie działać z gorszą jakością obrazu? Z tego co wiem bez konwertera który kosztuje >100 złota się nie obejdzie.

Sprzedawca oferuje tylko jakiegoś gównianego Asusa który odpada z założenia albo zwrot pieniędzy. Różowy się denerwuje bo zapewniali że komputerek będzie i że się załapała na ostatnie sztuki a potem taki prezent przygotowali.

@Jestem_Tutaj: niestety tak, kastrat
  • Odpowiedz
HDMI nie ma być używane na codzień używane lecz zależy mi aby lapek był użytkowy przez dłuższy czas.


@tedzik: piszesz że lapek ma być użytkowy przez dłuższy czas a chcesz się pchać w jakieś dziwne przejściówki usb na hdmi?
  • Odpowiedz
@Stragan: chcę by komputer był na chodzie przez kilka lat tj >6, wolałbym uniknąć sytuacji w której po 3 latach użytkowania niezbędny będzie serwis za 400-500 zł. Wiem że po 6 latach to już będzie dziadek, lub też szybka maszyna do pisania ale dalej z "rozkładanym dachem"

Na uczelni różowemu i tak będzie łatwiej się podłączyć do rzutnika posiadając VGA, natomiast za kilka lat w domu może przyjść chęć podłączenia
  • Odpowiedz