Wpis z mikrobloga

#poznan #rzad #epuap #empatia #kosiniakowe ##!$%@? #dupamnieboli

Mirki, co to się #!$%@?ło to ja nawet nie...

TL;DR:

Składasz wniosek przez portal za 50 mln cebulionów, a urzędnik nie potrafi podejrzeć jego stanu i każe składać dokumenty jeszcze raz, ale teraz osobiście.

------

Long story:

Żona złożyła wniosek o "Kosiniakowe" (żadne z nas nie ma macierzyńskiego / tacierzyńskiego). Wniosek złożyła przez platformę Emp@tia. Do wniosku dołączyła oświadczenie jak wypłacane mają być pieniądze z zasiłku.

Wniosek złożony 16.09.2016. Przez 2 tygodnie leżał (no bo z tego gównianego portalu nie można się dowiedzieć na jakim etapie przetwarzania jest i kto się nim zajmuje), aż napisali dwa pisma dnia 29.09.2016 (którą wysłali dopiero 10.10.2016...), że:
- brakuje oświadczenia o tym jak wypłacane mają być pieniądze (???) oraz
- należy poprawić wniosek (oczywiście nie mówiąc co jest nie tak).

Dzwonię na infolinię i pytam ocb. Wniosek złożony, a załączniki są, chce podać nr sprawy, żeby biedny człowiek sprawdził co się ze sprawą dzieje. Biedny człowiek okazał się człowiekiem #!$%@? i mniej więcej wygladało to tak:

- jak napisane, że trzeba pisemnie przesłać to czemu pan teog nie wyśle,
- ale co mam wysłać, jak już wysłałem na portalu jako załącznik do wniosku,
- to błąd informatyczny pewnie.
- jaki błąd, wczoraj sprawdziłem specjalnie w skrzynce nadawczej, że jest, otworzyłem, widzę, że #!$%@? on tam jest (no bez "#!$%@?" mówiłem)
- to niech pan osobiście złoży oświadczenie
- no chyba #!$%@? żartujesz człowieku - portal za 50 mln cebulionów, złożyłem wniosek i oświadczenie, wy odpisujecie listem po lekko 4 tygodniach i mam jeszcze przychodzić tam osobiście - nie ma bata
(tutaj człowiek #!$%@? wyciąga ultimate-weapon):
- a to pan składał wniosek?
- nie, żona
- to niech żona zadzwoni.

Szach #!$%@? mat - żona w domu, a ja w pracy, więc mówię żonie - weź zadzwoń może Ci coś więcej powiedzą.

Żona dzwoni... ma dostarczyć osobiście oświadczenie....

Ja #!$%@?ę, 50 mln cebulionów, żeby trzeba było każde pismo 2 razy dostarczać...

Mirki, jakiś pomysł to kogo z tym uderzyć, żeby się poskarżyć? Urząd Miasta? Centrala Ruchania Obywateli Z Kasy Na #!$%@? Portale?
  • 3
@dr-proktor: Zadzwonić, nagrać, wypytać dlaczego po co i co złego jest w tym portalu za 50 mln, że się złożyć wniosku nie da. Trzeba być uległym i udawać idiotę, by urzędnika swą błyskotliwością nie zawstydzić.
Następnie można myśleć co z tym zrobić. Z góry jednak mogę ci powiedzieć, że u przełożonego w tym samym budynku to niewiele zdziałasz, ewentualnie możesz próbować na szczeblu wojewódzkim.
@dr-proktor: Heh, a wiesz jak w Poznaniu działa zgłoszenie sprzedaży auta do wydziału komunkacji przez EPUAP?
Wysyłasz formularz (dorzuciłem nawet skan umowy mimo że nie ma nigdziewzmianki o takim obowiązku). po 2 tygodniach przychodzi list z WK żebyś przyszedł osobiście albo wysłał zgłoszenie listem poleconym.