Wpis z mikrobloga

#pcmasterrace #pc
Cześć,
aktualnie próbuję naprawić ponad 6 letni laptop marki Samsung R580 który w sumie jest świetnym sprzętem (Intel Core i5 pierwszej generacji i karta graficzna Geforce 330m dawały nawet radę).
Jednak przejdę do rzeczy. Od pewnego czasu laptop nagrzewa się do piekielnie wysokich temperatur, po 15 minutach wszystko działa przymulone i w zwolnionym tempie). Postanowiłem zajrzeć do środka i niestety jak zwykle mam pecha z śrubkami. Jedna się nie chciała wykręcić. Podskoczyłem do osiedlowego serwisu i po prawie 2 godzinach udało im się wykręcić ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Po wstępnej diagnozie kupiłem nowy wentylator. Pozostaje kwestia wyboru pasty termoprzewodzącej. W sklepie eMag (dawne Agito) wydaje mi się że są najtańsze (i darmowa wysyłka!). Ktoś poleci jakąś? Laptop od nowości lubiał się zgrzać przy grach etc. Tak więc wolę kupić coś co naprawdę się sprawdza niż pierwsze lepsze z półki sklepowej. Po drugie, jaka gramatura jest potrzebna do nasmarowania procesora i karty graficznej?
Link do oferty past:
http://www.emag.pl/pasty-termoprzewodzace

Jeszcze mam jedną sprawę. Wykrzywieniu uległa klawiatura (to przez tą śrubkę!!!)... I niestety kilka klawiszy nie działa. Patrzyłem na allegro oraz na aliexpress i niestety trzeba szykować około 150zł. Można gdzieś takie rzeczy kupić troszkę taniej? Może być tani chiński zamiennik, mama korzysta z laptopa i raczej jest to okazjonalne zużycie, ponadto na dniach będzie miała nowy laptop.
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Kanapa_Tango_Down: myślałem nad bezprzewodową aby włożyć w lukę która pozostała po oryginalnej, ale ciężko dopasować. A jak mam zapłacić za coś ciekawszego z Logitecha które i tak się nie zmieści do obudowy (Janusz naprawy ze mnie xD ) to wolę te kilka złotych dopłacić do oryginalnej

@Qrystus: Dzięki ;) Dobry pomysł, poszukam jakiś rozbitków, może uda się coś odkupić na części.
  • Odpowiedz
@MrRafik_:
Pastę mogę polecić Gelid GC Extreme.
Tańsza, a na prawdę warta stosowania. U mojego różowego w lapie z i5 560m i gt540m hula już z pół roku bez problemów.
  • Odpowiedz