Wpis z mikrobloga

Mirki, mój tata chciałby w oborze zamontować kamerę aby w przypadku różnych zdarzeń np wycielenie nie musiał chodzić co 2 godz i sprawdzać czy wszystko jest ok tylko chciałbym zobaczyć to w domu czy wszystko w porządku. Stąd moje pytanie i prośba o pomoc jak to zrobić najtaniej i najsprawniej. Obora jest ok 80-100 metrów od domu. Znalazłem kamerę na allegro z nagrywaniem w nocy, ale zastanawiam się jak zrobić, co dokupić żeby dało się ją podłączyć i oglądać obraz na tablecie albo telewizorze. Najbardziej interesuje mnie połączenie bezprzewodowe. Jakieś rady?
#elektronika #elektroda #monitoring #kamery #wifi #hodowla
  • 11
@adasko_900: montowałem kiedyś klientowi taka kamerę.
Najtańsza kamera analogowa z podczerwienią wisiała w stodole i obserwowała krowę. Potem kabel od słupa do słup i podpięcie do telewizora w domu.
@adasko_900: Ja robię takie rzeczy na kamerach IP, najczęściej Hikvision lub Gemini (chińska marka firmy Delta Poznań) i przesyłam sygnał Ubiquiti Loco M5, Rocket M5 lub w ostateczności TP-Link CPE210. Jeśli trafi się jakaś złotówa to na jego odpowiedzialność montuję zwykły router/AP i wyprowadzam antenę kierunkową na zewnątrz (np.: TL-ANT2409A).
@adasko_900: Ubiquiti drogowe jest, dwa Loco M5 to koszt ponad 500zł. Ja to w firmach zakładam i czasem po kilka kamer na jednym takim zestawie pracuje, więc może dla Ciebie to przerost formy nad treścią.
Coś tańszego to możesz w routerze który już masz w domu, podkręcić antenę zewnętrzną i zobaczyć gdzie starcza sygnał. Jeśli jest ok to założysz w oborze też jakiś access point z anteną zewnętrzną.
Druga rzecz -