Wpis z mikrobloga

Nowe podejście do Rimworld. Ustawienia agresywne żeby jak najwięcej ataków wpadało.
Ludki z dobrymi statami pod walkę plus w miarę możliwości z produkcyjnymi. Do tego jeden przekozak medyk. I najważniejsze, każdy z ludków ma perka Psychopata.

Plan rozgrywki:
normalna rozbudowa
Po ataku zwłoki pokonanych przeciwników na karmę dla zwierząt
Jeńcy na stół operacyjny w celu pozyskania organów a po wszystkim na paszę

Na razie działa. Z jednego jeńca wychodzą 2-3 organy przy koszcie własnym jedne zioła. Problemem jest zbyt mała liczba pojmanych na atak (jeden max dwa co atak) Jakieś rady jak to poprawić?

#rimworld
  • 20
  • Odpowiedz
@Nerlo: Handel. Jako części zamienne jeszcze mi się nie przydały. Nerki płuca serce i wątroba na chwilę obecną mogę pozyskać. Nie wiem też czy jakoś można zwiększyć zakres operacji.
  • Odpowiedz
@Harcownik: Nokaut jest możliwy, gdy postać nie może normalnie funkcjonować, postacie i zwierzęta spoza kolonii dodatkowo wykonują rzut kością o przeżycie(Czyli część zginie, mimo, że nie ma do tego powodu).

Do nokautu masz: parę opcji:
Ból, utrata możliwości chodzenia przez urwanie lub ranienie nóg/zniszczenie kręgosłupa, przegrzanie, wychłodzenie, zatrucie odpadami, utrata przytomności, lancę psi(Ale te lepiej zachować na najeźdźców z rakietami), wykrwawienie.

Więc w normalnych bojowych warunkach aby uniknąć zabijania wroga najlepiej
  • Odpowiedz
@Harcownik: W 0.14 zwykle przechodzili najkrótszą możliwą ścieżką z minimalnym oporem, ale część mogła szukać innej drogi, rzadko okrążali jednak bazę. Saperzy rządzą się swoimi niekoniecznie logicznymi prawami ale łatwo im przeszkodzić.
  • Odpowiedz
@JazzJackrabbit: @Harcownik: Kara za wrzucenie człowieka na stół rzeźniczy nie jest aż tak duża, mnoży się tylko dla rzeźnika a dla reszty kolonistów zostaje chyba -5 albo -10. A jeżeli wszyscy są psychopatami to afair nie ma żadnej kary. No chyba, że każesz im jeść to mięso ale tego nie rób, bo lepiej jest robić ludzkie czapki kowbojki.

A co do pułapki to polecam ten design: https://www.youtube.com/watch?v=fRYVLSzE6dM
  • Odpowiedz