Wpis z mikrobloga

@Gregor522: Miraski!

Szukam ludzi zajaranych filmem i bawiących się w amatorskie / półprofesjonalne produkcje. Planuję kupić aparat CANON EOS 70D, podobno dobrze nadaje się na początek przygody z filmem. Są tu jacyś pasjonaci co by mogli wypowiedzieć się o tym aparacie, czy o jakimkolwiek innym, który nadaje się do kręcenia filmów?

Nawet jeżeli nie chce wam się dyskutować o aparacie to wzywam wszystkich amatorskich miłośników filmowania do ujawnienia się, mam w głowie projekt na film krótkometrażowy i szukam ludzi, którzy w wolnym czasie chcieliby pokręcić coś fajnego
( ͡ ͜ʖ ͡)

#aparat #kamera #film #rezyserka #pomocy #zrobmycosciekawego
  • 7
@frytex2: Nad tym pracuję, do końca tygodnia spiszę wstępny scenariusz.
Chce się nauczyć pracować z kamerą, dźwiękiem, światłem więc na pierwszy ogień chce zekranizować krótkie opowiadanie pewnego znanego autora, żeby bardziej skupić się na aspekcie wizualnym niż fabule, którą po prostu chce wiernie przenieść na ekran.

Masz jakieś doświadczenie w kręceniu/tworzeniu takich amatorskich produkcji?
Szukam po prostu ludzi z taką zajawką albo w celu współpracy albo po prostu mentoringu gdyż niestety
@Gregor522: Nawet stare dobre 550d zrobi robotę. Senor @frytex2 głosi prawdę, ale pierwsze wybryki z kamerą przecież nie muszą od razu być kompletnie sformalizowane i opracowane. Jeśli chcesz ogarnąć sprzęt, to kręć byle co, cokolwiek, byle dużo tak by obycie z kamerą stało się intuicyjne.

Osobiście korzystam cały czas z Canona 600d i mimo że marzę o czymś potężniejszym, to z dobrym obiektywem mogę już się w pełni realizować. Jeśli masz
@TetradonLogorShar: CUMPLU!

Niestety sprawa ze mną wygląda tak, że o aparacie wiem tyle, że się wciska i robi zdjęcie. Siedzę już od jakiegoś czasu w poradnikach, blogach etc. ale bez sprzętu w ręku to trochę "pusta" wiedza.

Czyli sugerujesz używkę ale lepszy model i w budżecie więcej przeznaczyć na szkiełka dobre? A masz jakieś sugestie jakie szkła kupić na początek? Zależy mi na razie na jak największej uniwersalności aparatu, żeby się
Piwo obowiązkowo :P Ja się właśnie w środę dowiem jak będę stał czasowo-zawodowo, to dam znać jakim czasem dysponuje.

70D to fantastyczny aparat. Jeśli możesz na niego sobie pozwolić to bierz śmiało. Napisałem o 5d mkii bo jest pełnoklatkowy, tzn. matryca 35mm, w porównaniu do matrycy APSC w modelu 70D (Swoją drogą taka sama rozmiarowo jak w moim 600d/550d, ale jest nowsza, więc z tego co wiem to radzi sobie lepiej w
@TetradonLogorShar: STARY! Byłem długo pewien, że mi nie odpisałeś, później zarobiony byłem :/

Bardzo dziękuję za każdy kawałek tekstu, który napisałeś, dla mnie obecnie każdy skrawek wiedzy jest w cenie złota! :D Przyznam, że czytając twój wpis miałem równolegle odpalone Google żeby łapać na bieżąco o czym piszesz i więcej doczytać! Dzięki po stokroć! :)

Sprawa wygląda tak, że na szczęście udało mi się zaoszczędzić trochę kasy i zdecydowałem się na