Wpis z mikrobloga

@chilling: trwa to boom właśnie dzisiaj sprzedałem trzeciego jeża, a gdybym miał nawet i 6 to wszystkie by poszły takie zainteresowanie, nic tylko prace rzucić i otwierać hodowle ( ͡° ͜ʖ ͡°) profit +950
@Gugas choć no mi pomóc w tej dyskusji...
@Stefaniak91: sam byłem w posiadaniu jeża pigmejskiego przez pół roku, oraz 6 jeży wschodnich/zachodnich przez kilka lat. Jeże to trudne zwięrzęta w opiece, wymagają cierpliwości, czasu i jeszcze raz cierpliwości. Nie uważam, że hodowla jezy to dosypywanie karmy i dolewanie wody. Moje jeże latały po całym domu i wymagało to ode mnie sporo pracy.

Opieka (kąpiele, przycinanie paznokci, dbanie o skórę) do lekkich
@chilling: wypuszczam jeże raz/tydz żeby sobie polatały aczkolwiek główna forma ruchu to kołowrotek, który uważam, że jeśli jest duży to nie krzywi im kręgosłupa ani nie powoduje urazów. Kąpiel raz na 1,5 miesiąca z przycięciem pazurów. O skóre jakoś szczególnie nie dbam poza nasmarowaniem oliwką po kąpieli i raz na jakiś czas po prostu tak o. Mam jeże już ponad 2 lata i do tej pory żadnemu się krzywda nie stała,
@Stefaniak91: hoduję jeże od 4 lat. I opieka nad nimi to coś więcej, niż dosypanie karmy i dolanie wody. Jeże potrzebują żywej karmówki - więc dochodzi do tego też karmienie drewnojadami/świerszczami/czym tam jeszcze chcesz. Sama karma to mało. To zwierzaki bardzo ruchliwe, moim zdaniem wypuszczanie jeża z terrarium (które, jak zakładam, nie ma więcej niż 1 m długosci) to stanowczo za mało! Najlepiej, gdyby jeż był wypuszczany codziennie lub chociaż co
@Stefaniak91: no a jakie masz terrarium? Może 1,20? To wciąż za mało, aby jeża wypuszczac raz na tydzien.

Nic nie zakładam, po prostu pozwoliłam sobie nie zgodzić się z Twoją tezą, jakoby te zwierzęta nie wymagały dużo opieki.
@gugas: no w przybliżeniu 1,20x 50 a drugie trochę dłuższe, robaki tez im kupuję, a co złego jest w tym, że jeż codziennie biega w kołowrotku i tylko raz w tygodniu wychodzi polatać po pokoju? Przecież w kołowrotku może biegać do woli w nocy, nie spada jego aktywność przez to wręcz przeciwnie bardziej się wylata niż na podłodze.

Według mnie wyolbrzymiasz jeże potrzeby, chyba, że twój jeż powiedział Ci jaki ma
mnie wyolbrzymiasz jeże potrzeby, chyba, że twój jeż powiedział Ci jaki ma styl życia.


@Stefaniak91: tu akurat ja się wypowiem, bo mam doświadczenie, znajomości, oraz współpracowałem z ośrodkami zajmującymi się jeżami - jeże pokonują dziennie w naturze od kilku do kilkunastu kilometrów. Codziennie!

Styl życia jeży afrykańskich jest lekko inny niż tych europejskich. Główna rożnica, to to, że pokonują one odległości jeszcze większe niż nasze rodzinne.
@gugas