Wpis z mikrobloga

Wiecie co mirki z tagów #atari #chiptune ? Zawsze w takim okresie jaki mamy czyli szybsza szarówa, pada i ogólnie koniec lata itp. nasila się u mnie retrofaza. Przychodzi czas na odkurzanie swojego ST, sprawdzenie czy wszystko działa i takie tam. Wszystko to zaczyna sie spontanicznie od jakiegoś tematu i potem lawina :D Wertowanie YouTube, sieci w poszukiwaniu nowych kanałów, ciekawostek, prac, muzyki. Wszystko to sprowadza się do tego by móc przez chwilę poczuć się jak kiedyś za gnojka. Aura na dworzu sprzyja #nostalgia i coraz bardziej załuję, że nie mam praktycznie w ogóle czasu na swoje hobby. Warunków też by zostawić podłączone Atari... Nie mówiąc o żadnym party. Dopóki dziecko się nie odchowa trochę. Ratuję się troche androidem i zajebistym emulatorem Hataroid. Do chiptune'sów użuwam od lat GameRadio :). Taki trochę gównowpis, ale ciekaw jestem czy ktoś z Was ma podobne odczucia. Czynnego udziału dla społeczności i sceny nie wnoszę, ale zawsze obecny duchem :) / I \
  • 7
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Menelzgipsu: Ja mam taką fazę praktycznie non-stop. Zwykle odpalam swoje zabawki, by posłuchać muzyki prosto z tych maszynek. Czasem ot wezmę i popatrzę na to, co nowego się pojawiło m.in w archiwum ASMA/HVSC, może demo odpalę i wyciągnę z niego muzykę (dump pamięci lub zrzut rejestrów w takt przerwania). Mimo wiecznej harówy za dnia zdarza mi się zarywać noce, by podłubać przy swoich maszynach jak i tych, które otrzymuję do
M.....h - @Menelzgipsu: Ja mam taką fazę praktycznie non-stop. Zwykle odpalam swoje z...

źródło: comment_sCxkiLJslKpdhzprR3ekDitf3ZDbP360.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
@Mirazh: whoah ja tutaj amator nostalgowiec, a kolega widać nie próżnował :) u mnie gdyby nie mała to pewnie zająłbym się w końcu trackerami do ST, ale to jeszcze poczekać musi
  • Odpowiedz
@odislaw: robiłem swego czasu przymiarkę do małych Atari, ale jeszcze takowego nie posiadam. Od zawsze siedziałem przy ST 1040 :) Ogarnąłbym w sumie i ''zmodował'' do tego by odpalać rzeczy z jakiejś masówki. O ile dobrze kminie to na bank coś takiego Lotharek wysmażył tak?
  • Odpowiedz
@Menelzgipsu: Polecam ten tracker do ćwiczenia / eksperymentowania z AY-grekami/YM2149F Działa w miarę rozsądnie, emulacja także spisuje się wyśmienicie.


Tu jakaś rzeźba #marekbilinski którą napisałem przy pierwszych próbach w tym programie. Chciałem to wcisnąć jako demo na Vectrexie, lecz z powodu braku czasu na rzeźbienie oraz solidnych narzędzi do debugowania kodu MC68A09 prace porzuciłem.

  • Odpowiedz