Wpis z mikrobloga

@asddsa123: niestendardowe połozenie wp-config, mocne hasło, niestandaardowy login, ukryta strona logowania. W wordfence warto zrobić bardziej restryjcyjną politykę logowania.
@asddsa123: ja stosuje takie:
wp-config i .htaccess z chmodem 444, zmiana wp-login.php na inną nazwę, folder wp-admin na hasło, blokada połączenia z FTP i Wordpressem z innych krajów niż Polska, blokada jak ktoś próbuje się zalogować na nieistniejący login np admin, 3 próby na hasło i potem blokada na kilka godzin, całkowita blokada xml-rpc i skanowanie w poszukiwaniu zmian raz w tygodniu.
@Fagaldo_Antonio: Bardzo rozsądnie. Takie podejście jest znacznie lepsze niż masa wtyczek od bezpieczeństwa. Do tego zablokowałbym możliwość rejestracji nowych użytkowników. Jak masz stałe IP. to możesz zezwolić na dostep do wp-admin tylko z tego IP.
@asddsa123: blokada wp-admin bezpośrednio na panelu do hostingu mam taką opcję, ale jak ktoś nie ma, to na FTP wrzuca się .htaccess i .htpasswd do wp-admin z konfiguracją. Pogooglaj, szybko znajdziesz.

Blokada połączenia z WP z innych krajów - jest taka wtyczka Geo block czy coś takiego, na pewno z nazwą geo. Wpisujesz "block country" w wyszukiwarce wtyczek i znajdziesz
<auto update,

@Fagaldo_Antonio: a nie lepiej w wp-config dorzucić liniijke , zawsze 1 wtyczka mniej.. ja tak zrobilem ... mozna tez do poszczeglonych pluginow w functions.php jak sie nie chce ktorejs aktualizowac

add_filter( 'auto_update_plugin', '__return_true' );
@asddsa123: ja wole z autoupdate, bo po każdej aktualizacji dostaję maila:

We have updated on or more plugins on your WordPress site at (adres strony), be sure to check if everything still

works properly. The following plugins have been updated: