Wpis z mikrobloga

@sipos: Te 200-300 miesięcznie to skąd ta liczba? Jeszcze się z taką nie spotkałem. W jakiej to sytuacji? Ktoś na forum pisał, że można na polskie ubezpieczać.
A drugie pytanie, te dwa miesiące to od czego zależy? Tzn 2 miesiące za każdym wjazdem do Kanady, czy raz w roku?
@panjan1111: W Toronto (ogolnie w GTA) ubezpieczenia samochodow sa najdrozsze w calej Kanadzie, a jego cena zalezy od bardzo wielu czynnikow takich jak, miejsce zamieszkania, odleglosc dojazdu do pracy, rodzaj i wiek samochodu, czy bedzie stalo w garazu, czy nie, staz posiadania samochodu w kanadzie, a kiedys ponoc bralo sie pod uwage nawet kolor samochodu (czerwone mialy wyzsze ubezpieczenie, bo jak wiadomo sa najszybsze:P) i mase innych.
Ubezpieczenie tez rosnie np.
@sipos: To się nazywa biurokracja i utrudnianie. W Polsce w porównaniu do tego to luksus. Zresztą korzystanie z telefonu, czy banku tak samo. Chcę kupić auto, ale widzę że czeka mnie droga przez mękę (nie mówiąc o robieniu prawa jazdy, które też jest absurdalne).
@panjan1111: Jesli nie dojezdzasz do pracy 30km to auto sie nie oplaca. Lepiej korzystac z autoshare, czy innch wypozyczalni jesli bardzo potrzebujesz.
Prawko akurat jest bardzo latwo zdac, ale sam fakt,ze musimy je zdawac jest absurdalny. Znajomi sie smiali,ze chyba tylko Polska i Korea polnocna, nie moga wymienic prawa jazdy na kanadyjskie z automatu, jak robia to wszystkie inne kraje.
Telefony i banki to inna bajka, ale takich absurdow jest cala
@sipos: no tak. Ja mam ubezpieczenie kupione w Polsce. Lipne pewnie ale jakieś jest na us i ca.
Z tym prawkiem to po śledzeniu neta zorientowałem się, że nawet GB musi zdawać, albo Irlandia, nie pamiętam, wydaje mi się że sporo krajów....
Z tym prawkiem to się boję, bo jak raz nie zdam, to podobno spadam na niższą kategorię. A wszyscy wymagają auta do pracy :( Takie trochę wolne zawody.
@panjan1111: standard, inżynieria oprogramowania. work permit oparty o LMIA.

Ubezpieczenie najbardziej przedraża brak historii kierowcy (ponoć powinno spaść do ok. $200 jak już nabije 2 lata jazdy bez punktów i wypadków) oraz adres zamieszkania w downtown (sprawdzalem jak liczyłem w kalkulatorze, gdybym mieszkał 30km poza Toronto płaciłbym na początku $250 a nie $355)

Tak czy siak kwota jest absurdalna, wartość auta to $30k a ubezpieczenie na pierwszy rok to $4200, niemal
@sakfa: hm. Nie wiem w takim razie co zrobić. Może sobie skuter kupię( ͡° ͜ʖ ͡°) Szczególnie że nie wiem ile tu zostanę... Przyjechałem na working holiday i nie wiem gdzie będę jeszcze jechał. Ale wciąż ludzie pytajączy mam auto, więc z drugiej strony mam parcie by się w to zagłębić. Pochrzanione jest to że tak prosta i podstawowa rzecz na świecie jak kupno auta, tutaj jest
@panjan1111
@sipos

Manitoba dokładnie Winnipeg koszt to 145 cad zaraz po przylocie bez żadnych zniżek teraz chyba 10 dolarów mniej. Ubezpieczenie jest jedno i państwo kontroluje ta działkę. Także nie ma wyboru :)
Miasto nie śpi ( ͡° ͜ʖ ͡°) jest specyficznie polubiłem to miejsce choć mając inna możliwość pojechałem gdzie indziej :P ale jak die chce zostać w Kanadzie to trzeba tutaj działać :)