Wpis z mikrobloga

#citiesskylines

Będę zaczynał miasto od nowa po raz ósmy (po dość długiej przerwie od gry) to zasięgnę paru opinii od ekspertów:

-co powinienem zrobić, żeby rosły wieżowce? Całą okolicę zawalić parkami? Stawiać wokół opery, stadiony itp?
-lepiej zrobić jedną wielką strefę przemysłową, czy raczej kilka małych?
-jest jakiś sens stawiać rejony handlowe małego zagęszczenia w późniejszym etapie gry? Można je stawiać zaraz przy domkach? Niby generują jakiś hałas...
-opłaca się stawiać przemysł naftowy? Ropa dość szybko się kończy.
-w przemyśle drzewnym mam stawiać budynki na lesie czy gdzieś wokół a drzewa zostawić?
-w jakich odległościach stawiać przystanki autobusowe/stacje metra? Kierować się jedynie strefą zadowolenia czy czymś jeszcze?
-używać moda na automatyczne wyburzanie opuszczonych budynków?
-warto kupić dodatek z tramwajami?
-mody godne polecenia?

Pomóżcie! :)
  • 14
-co powinienem zrobić, żeby rosły wieżowce? Całą okolicę zawalić parkami? Stawiać wokół opery, stadiony itp?


@Pan_Kielonek: Ja budowalem miasto, ktore ma tylko wiezowce, bez zabudowan niskich, standardowo, duzo parkow, wszystkie domki maja byc na jasno-niebieski.

-opłaca się stawiać przemysł naftowy? Ropa dość szybko się kończy.


Jest mod, ktory rozwiazuje problem szybkiego konczenia sie zasobow ;)

-w przemyśle drzewnym mam stawiać budynki na lesie czy gdzieś wokół a drzewa zostawić?


Ja stawiam
@Pan_Kielonek

1. Zwiększać wartość ziemi. Rób komunikację miejską, stawiaj wszędzie remizy i policję (nawet jeśli faktyczny zasięg wozu jest nieskończony, to i tak bonus jest tylko wokół remizy). Ogólnie mówiąc zwiększaj jak to tylko możliwe zasięg i dostep do różnych usług i, tak jak wspomniałeś, parków. (tip: plac paradox daje dużo a zabiera mało przestrzeni)
2. Nie znam jednoznacznej odpowiedzi na to pytanie, ale podejrzewam, że istnieje podobna korelacja jak w strefach
@1392c309a2da8ca65641315bf7dc62f2:
@Mondument:
Dzięki, jeszcze jedna rzecz która by mi się przydała-da się zrobić wjazd z ulice, który nie tworzy skrzyżowania? Tzn chciałbym z boku wpuścić ulicę z której wyjeżdża się np tylko w prawo, a nie da w lewo, więc nie stworzy krzyżówki. Coś jak boczny wjazd na autostradę, ale gdy droga do której łącze nie jest autostradą?
@Pan_Kielonek: Traffic president ma opcje wylaczania sygnalizacji swietlnej, do tego w tym samym modzie wlaczasz lane management (wybierasz z ktorego pasa w ktorym kierunku auta maja sie poruszac). Zeby bylo bardziej realistycznie wlaczasz rush hours (zmieni Ci sie tryb dzienno/nocny - ruch uliczny sie zmienia w zaleznosci od pory dnia) i tam ustawiasz sobie rowniez opcje "inteligencji" ruchu drogowego, czylio ilosc samochodow przestrzegajacych przepisy itd. w tym wlasnie uzywania strzalek, ktore
opłaca się stawiać przemysł naftowy? Ropa dość szybko się kończy.

-w przemyśle drzewnym mam stawiać budynki na lesie czy gdzieś wokół a drzewa zostawić?


@Pan_Kielonek: W obu przypadkach to działa tak, że jak teren pod zabudowę danego przemysłu ma zasoby to je wydobywa, a jeśli nie ma to przetwarza.
Jeśli pod terenem przemysłu naftowego jest ropa to wydobywa się ją. Kiedy się kończy, przedsiębiorstwa przekwalifikowują się na przetwarzanie ropy z importu.
@1392c309a2da8ca65641315bf7dc62f2: właśnie to rozkminiłem i już po chwili używania zastanawiam się jak mogłem grac bez tego moda, super sprawa!
Mam After Dark ale wyłączam w opcjach, bo źle się zarządza miastem po ciemku, jedynie raz na jakiś czas odpalam na chwilę żeby sprawdzić jak miasto w nocy wygląda, bo to ładne jest :)
Warunki pogodowe też mam wyłączone, bo po deszczu ulice się strasznie świecą.
@Kofi: elite mi trochę zbrzydł, 2 tygodnie latałem od stacji do stacji, w końcu anaconde wyposażyłem na bojową, poleciałem do systemu się naparzać, pobrałem misji a oni zrobili ceasefire :) Chwile muszę odpocząć od elita.