Wpis z mikrobloga

via Android
  • 0
@Jestem_Tutaj: no, śpiąca byłam, to się położyłam spać, a tu się jednak okazało, że chyba jednak mózg mi się jeszcze nie przedstawił z trybu wakacyjnego na tryb studencki ( ͡° ʖ̯ ͡°)
  • Odpowiedz
@obsess: to nie jest normalne, chociaż ja miewam podobnie. proponuję coś na uspokojenie brać wieczorkiem np. hydroxyzynę albo validol. możliwe też, że masz obniżony poziom serotoniny i/lub podniesiony poziom innych neuroprzekaźników, albo twoje GABA wariuje.

piłaś kawę jakoś niedawno? jakieś inne używki?
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
@Pirat_alkoholik: dzięki, zarzucam słuchawki na uszy.

@kissandfly: kawa ostatni raz o 17, ale wcześniej potrafiłam wypić o 20, a o 23 iść spać. Kawa to jedyna moja używka. Jestem dosyć aktywnym człowiekiem i większość czasu spędzam na dworze, więc kolej rzeczy jest taka, że po aktywnym dniu powinnam być zmęczona, a ostatnio cierpię, bo nie jestem, a pozniej mam problem ze wstaniem, a później ciężki dzień, bo się dobudzić nie
  • Odpowiedz
licze na to, że jak zacznę regularnie wstawać do studbazy, to mózg ogarnie, że potrzebuję trochę więcej snu


@obsess: też tak miałem i nic nie pomagało. jedynie leki ( ͡° ʖ̯ ͡°)
jeżeli nie uda ci się przestawić to proponuję iść z tym do lekarza psychiatry, bo lekarze pierwszego kontaktu nie wypisują z reguły leków nasennych. masz też jakieś zaburzenia nastroju lub inne objawy psychiczne?
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
@kissandfly hej ho, spokojnie, może to tylko koniunkcja sfer nie pozwala mi usnac i powoduje skoki humoru. Może zwykle leki uspokajające by wystarczyły? Na pewno jeżeli mi się to pogłębi w ciągu tygodnia, to zacznę z tym bardziej walczyć. Ty się męczysz z bezsennością?
  • Odpowiedz
koniunkcja sfer


@obsess: raczej nie ma wpływu na nastrój o ile w ogóle istnieje takie zajwisko. to najprawdopodobniej niedobór serotoniny i/lub dopaminy albo jakaś nadaktywność OUN związana z GABA. obie odpowiedzi też mogą być prawidłowe. mózg to jednak nadal zagadka dla medycyny mimo, że udało nam się już poznać trochę mechanizmów jego działania. poza tym może być to związane z dolegliwościami towarzyszącymi o ile masz jakieś dolegliwości. często stany zapalne powodują
  • Odpowiedz