Wpis z mikrobloga

Pytanie do tych co grali/graja w age of empires 2
Graliscie w rise of nations ? Jak tak to co o niej myslicie lepsza / grosza ?
Imo gra jest lepsza wersja aoe2 i staram sie zrozumiec fenomen aoe2 nad ron.
Sam tez sie zagrywalem w aoe2 ale po poznaniu rise of nations ciezko mi bylo wrocic.
Teraz na steam mam obie, w aoe2 pogralem z 8-9h z kumplem a w ron mam juz 48h i zawsze wybiore ja nad ejdza.
#gry #ageofempires
  • 11
@Zlowieszczy_befsztyk: gralem mase czasu zarqz po premierze. 10h na steam kupilmem z kumplem zeby odnowic wspomnienia i jakos mnie juz nie porwala. Ron tylko troche mlodsze a caly czas mnie trzyma przed monitorem.
Grales w rise of nations ?
@Zlowieszczy_befsztyk: no wlasnie a imo ron to takie aoe tylko pozbawione wszystkich swoich wad + 2razy wiecej er, lepszy balans. Ciezko mi wskazac cos co aoe2 robi lepiej. Nie ze ejdz to zla gra. Po prostu traktuje rise of nations jako uaprawnienie. Tak jak heroes 3 to lepsza 2ka
@Zlowieszczy_befsztyk: jest sporo jednostek ktorych sie nie uzywa. I jest sporo smieciowych jednostek ktore robisz jak brakuje zlota. Armia skalada sie z max 3-4 typow jednostek a czesto sa to tylko 2 typy. Balans jako taki pewnie ze jest spoko bo kazda z nacji ma 90% jednostek takich samych xD
@Zorak mowie Ci kazda nacja gra sie inaczej. rzeczywiscie na poczatku czesto pompuje sie jakies 2 typy, ale gre zwykle wygrywa najelastyczniejszy gracz umiejacy dobierac rozne jednostki zaleznie od sytuacji. poogladaj na yt np zeroempires jaki bigos jest jak graja pro i ile sie tam dzieje niezaleznie od civ
@Zorak: Tak po prawdzie, to nie ma co porównywać tych gier. Dlatego choćby, że AoE2 ma krótszy czas epok niż RoN.

AoE1 - > Czasy Rzymu i Grecji.
AoE2 -> Czasy po upadku Rzymu, średniowiecze aż do czasów podboju Ameryki.
AoE3 -> Czasy po tym jak zasiedlono Amerykę, walki z Indianami na obu Amerykach. Czasy bitew w Azji i buntu Hindusów przeciw Anglii.

AoE4 -> Miało być czasami 1 - 2
MWittmann - @Zorak: Tak po prawdzie, to nie ma co porównywać tych gier. Dlatego choćb...

źródło: comment_YMonalmVuxNUYAepTrtUMI8yD2wrIlTl.jpg

Pobierz