Wpis z mikrobloga

@support:
Art. 305. 1. Kto, w celu wprowadzenia do obrotu, oznacza towary podrobionym znakiem towarowym, zarejestrowanym znakiem towarowym, którego nie ma prawa używać lub dokonuje obrotu towarami oznaczonymi takimi znakami, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2.

(…) przy założeniu spójności obowiązującego systemu prawnego, uregulowanie przyjęte w ustawie z dnia 30 sierpnia 2002 r. o systemie oceny zgodności (Dz. U. Nr 166, poz. 1360), gdzie w art.
zamawiając kilka sztuk na handel miałbyś spore problemy


@support: Równie dobrze jest z jedną sztuką, ustawa nie reguluje od ilu sztuk zaczynają się "problemy".

Czekamy aż wrzucisz podstawę prawną gdzie można bez problemu zamówić 1 sztukę na własny użytek, bez tego to nie wprowadzaj innych w błąd.
możesz bez problemu zamówić 1 szt podróbki na własny użytek


@support:

wiekszej glupoty dawno nie czytalem. Ale rozumiem, ze to tez zostanie zaindeksowane w google. A pozniej zdziwienie, ze w google tyle glupot mozna wyczytac :D
wiele wyroków w takich sprawach znajdziesz w google.


@support:

Wiele z nich dotyczy zakupu towaru poza UE i przywiezienie ich w bagazu - wowczas obrot, a wiec zakup, odbyl sie poza granicami UE, wiec byl legalny. Inne tez dotycza innego stanu prawnego, bo jeszcze kilka lat temu odpowiedzialnosci podlegal tylko pierwszy podmiot WPROWADZAJACY towar do obrotu. Obecnie jest zmienione prawo, i nie ma karania tylko WPROWADZANIA do obrotu, tylko karany jest
@sylwek2k: przekopywałem się przez wyroki w sprawach "zamówienie z chin podróbki do polski", przy jednej sztuce zawsze był korzystne dla kupującego chociaż w zależności od sądu z różnych powodów(i pewnie dlatego celnicy olewają sprawę w takich sytuacjach), natomiast przy większej liczbie sztuk zazwyczaj kupujący był obciążany kosztem utylizacji + dodatkowe kary. Tak to wyglądało 2 lata temu jak miałem obawy co do mojej torby ;-)
i pewnie dlatego celnicy olewają sprawę w takich sytuacjach


@support:

ale to nie jest podstawa prawna, tylko lekko olewcze podejscie celnikow do swojej pracy. PIS przycisnal srubke, wiec nie badz taki pewny, ze nic sie nie zmieni.

przy jednej sztuce zawsze był korzystne dla kupującego chociaż w zależności od sądu z różnych powodów


@support:

tak, np odstapienie od wymierzenia kary ze wzgledu na niska szkodliwosc spoleczna czynu jest takim pewniakiem,