Wpis z mikrobloga

Mirunie,
czy te ''kursy'' z eduweb.pl sa przydatne? Brał ktoś w tym udział? Opłaca się wydać te parę stówek ? Czy lepiej samemu szukać w necie różnych tutoriali ? Czy może doradzicie mi coś lepszego?

  • 11
  • Odpowiedz
@kubisz: Kursy z eduwebu są całkiem OK, raczej dobrze przeprowadzone. Nie zatrzymują się tylko na podstawach, lecz pokazują również "techniki zaawansowane". Spróbuj też kursów video na YT. Czasem można znaleźć tam perełki.
  • Odpowiedz
@kubisz W moim przypadku, zacząłem naukę od kursu webowego i c++ i na Pasji Informatyki. Nauczyło mnie to tego specyficznego myślenia. Późniejsza nauka tylko robiąc praktyczne i przydatne rzeczy :-) żeby rozwiązać jakiś problem musimy często dużo więcej poświęcić sił i czasu na zastanawianie się i szukanie rozwiązania, niż na kursach, gdzie często ktoś myśli za nas.
  • Odpowiedz
Wiem @patryk-4, 4 lata temu skończylem technikum informatyczne lecz tam tylko zniesmaczyli mi programowanie zamiast nim jakoś zainteresować. Nie pokazywali nam nawet zaganien webowych, jak sie za to zabrać itd. było tylko programowanie w pascalu na kartkach, troche C++ i tworzenie stronki w notatniku. Po tych 4 latach troche zmienilo sie moje nastawienie i chciałbym od nowa nauczyć sie tego wszystkiego bo wiem, ze nigdy na nic nie jest za
  • Odpowiedz
@kubisz hmm ja tak samo technikum, podobna zasada. Ale miałem szczęście, bo otaczałem się zawsze ludźmi mądrzejszym od siebie... Dążyłem do tego, żeby im dorównać. Długo wydawało mi się, że to za trudne i nie dla mnie, ale w pewnym momencie coś się odblokowało w głowie i poszło. To coś, to takie analityczne myślenie. Dlatego zawsze polecam zaczynać od c++ Zelenta - jest świetnie zrobiony. Trochę wytrwałości i samodyscypliny, a na
  • Odpowiedz