Wpis z mikrobloga

#pcmasterrace #gry #steam #origin #gog #informatyka

Mircy. Ponieważ jako główny system w lapku (zaznaczam, że to laptop, żeby nikt mi nie pisał o dokupieniu dysku wewnętrznego) mam Ubuntu, a Windows jest na oddzielnym dysku 128 GB i trochę mi to utrudnia trzymanie gier na kompie (mieszą się max 3 gry ( )) to postanowiłem, że zakupię dobry dysk zewnętrzny i tam będę instalował te gry. Zagwozdkę mam tylko jedną i niestety Google (chodzi o wyszukiwarkę, nie rodzaj człowieka) nie potrafi mi odpowiedzieć na proste pytanie: Co się stanie jeżeli uruchomię system bez podłączonego dysku zewnętrznego i włączą się Steam, Origin i GOG? Logicznym jest, że zauważą, że gier nie ma, bo dysku nie ma, ale czy będą próbować to naprawić/pobrać od nowa/usuną je z pobranych i trzeba będzie je pobrać od początku/nic się nie stanie?

Chętnie bym to sam sprawdził, ale trochę szkoda wydawać kasę na dysk jeżeli jest szansa, że go w ogóle nie użyję, a nie mam żadnego, którego mógłbym użyć do testów.
  • 12
@JamesMoriarty: dopóki nie klikniesz na steamie w grę to raczej nic się nie stanie, prawdopodobnie steam wywali Ci komunikat o braku pliku jak spróbujesz odpalić grę, nic po za tym. Jeżeli podłączysz już dysk i zrestartujesz steama to powinno być ok.
@Juzbrig: O tym nie pomyślałem. Spróbuję.
@zapoznalem: Nie mogę. Nie ma już miejsca na dodatkowy dysk.
@Jezykkk: To jest taki system do gier i rzeczy, których nie ma dla linuxów. Nie przeszkadzają mi rzeczy przy starcie.
@Pioter83: A po odpaleniu kompa bez tego dysku nie ma żadnych problemów z grami? Steam/Origin/GOG nie wywalają błędów/próbują je pobrać?
@JamesMoriarty: Widać tu wiele odpowiedzi od ludzi typu "nie wiem, ale się wypowiem".

Mam tak jak ty, mały dysk w laptopie i duży zewnętrzny po usb 3.0. Na steamie jest taka opcja, że ustawiasz wiele folderów z bibliotekami gier. W settings -> downloads -> steam library folders. Jeśli dodasz tam folder z dysku zewnętrznego i zainstalujesz na nim jakąś grę, to wszystko działa. Jeśli odepniesz dysk to steam zapomni, że masz