Wpis z mikrobloga

Mirki z #elektryka aż wstyd mi pytać, ale jak należy podłączyć ten włącznik światła? Zawsze była jakaś czerwona dziurka albo coś podobnego i wiedziałem ze tam wpycham czarny kabel. A tutaj wszystkie sa identyczne :/ jak sobie poradzić?

Do tego bardzo dziwne sa te zapięcia kabli - mam wrażenie, ze kabel nie wchodzi w dziury tak jak w poprzednim. Te klamry to utrzymają? (Zdjecie w komentarzu)

#pytanie #budownictwo
KochamJescKisiel - Mirki z #elektryka aż wstyd mi pytać, ale jak należy podłączyć ten...

źródło: comment_7CJHuvRponcKYl94lADeoMAr9I4evWDM.jpg

Pobierz
  • 25
  • Odpowiedz
@KochamJescKisiel: o #!$%@?, miałem ten sam problem. wiesz jak sie skończyło? poszedłem do sklepu z elektryką na wsi i kupiłem 'normalny' przełącznik w którym kable są przykręcane śrubami, bez tego wciskanego #!$%@?.

ogólnie chodzi oto, że są tam z boku dziury w które trzeba powpychać kable i modlić się żeby nie wypadły.
  • Odpowiedz
@kotletowsky: Pisałem do gościa który stwierdził, że nowoczesne technologie instalacyjne go przerastają;) I chcę dojść, dlaczego mu nie wychodzi bo beznarzędziowe szybkozłączki zwykle nie chcą działać tylko wtedy, gdy są stosowane z niewłaściwym typem przewodu. Może jakiś majster mu zrobił linką instalację oświetleniową, bo gdzieś z innej fuchy zarąbał, i dlatego np. nie wchodzi? :) Kiedyś testowałem nawet chińskie podróbki wago i jedyne co osiągnąłem to zdjęcie 30cm izolacji z drutu
  • Odpowiedz
@KochamJescKisiel: przewód neutralny jest na stałe podłączony do lampy. wyłącznikiem odłączasz fazę od przewodów dochodzących do lamp. do 4 podłącz przewód fazowy, a do 1 i 2 wyjścia z wyłącznika prowadzące do lamp.
  • Odpowiedz
@kotletowsky: W te z dźwignią jasne, w te gdzie jest na wcisk trochę bardziej upierdliwie;) Wiem, że się da ale jak ktoś nie ma wprawy bądź jest przyzwyczajony do monterki z lat 70 to może to sprawiać problemy.
  • Odpowiedz