Wpis z mikrobloga

Jak to jest z tymi paliwami w końcu? Do lanosa mogłem wlać co popadło, bo szczerze mnie to grzało. Do diesla się zastanawiam czy one są bardziej wybredne. Wiadomo, na Shell ceny po 4.30, na Statoil 4.10. Wczoraj znalazłem jakąś nową stację w okolicy: Wasbruk 4.02.
Jeśli wierzyć w to co piszą w internecie, to i tak wszystko jest od jednego dostawcy - od Orlenu, a różnice wynikają tylko z marży tak? Czy kupując na sieciówkach, nawet typu Tesco, Carrefour, a unikając "janusz petrolex" można zaszkodzić silnikowi, czy raczej nie będzie różnicy? Na statoila nie mogę narzekać, zastanawiam się czy iść w jeszcze większe oszczędności :)
#motoryzacja #paliwo #diesel
  • 17
@RRybak: u mnie jest różnica w paliwie. Było to widać na wybrednym zajechanym skuterze chińskim.
Paliwo z najbliższej stacji zawierało tonę syfu który zatykal filtr paliwa co trochę no i skuter się dusil. Paliwo ze stacji pksu było trochę lepsze, nie idealne ale ciut lepsze. Najlepiej działało paliwo na stacjach Orlenu czy bp, ciut gorsza jakość od nich była w Auchanie.
Pewnie chodzi o warunki przechowywania paliwa, może jakość i konserwacja
@RRybak: no niestety nie ma zasady, niby wszyscy biorą od jednego, góra dwóch dostawców, ale normy mają dość spore widełki. Słyszałeś że ostatnio na śląsku 2 stacje miały wode zamiast benzyny i kilka(naście) aut lawetami do warsztatów odjechało prosto spod stacji? A to były chyba stacje Shell.
Nie ma zasady, trzeba wybrać stację, potankować kilka razy, potem sprawdzić inną itp. jeśli chcesz mieć pewność. Nowoczesne dizle są czułe na punkcie paliwa,
@RRybak: Dużo zależy również od właściciela stacji, w mojej wiosce są dwa statoile, na jednym jest spoko paliwo, lecz po tankowaniu na drugim było za mną czarno jakbym na opałowym jeździł, cholera wie co leją tak naprawdę na tych stacjach, od tamtej pory tylko Orlen.

Mozna by się również zastanawiać czy lać paliwo premium, jednak nie chce wywoływać gównoburzy ^^
Na statoila nie mogę narzekać, zastanawiam się czy iść w jeszcze większe oszczędności :)


@RRybak: to kup pb z lpg, nie dość że będzie taniej, bardziej bezawaryjnie to do tego lepiej będzie jechać no i nie będziesz truł otoczenia oraz siebie.
@RRybak: Sam sobie odpowiedziałeś. Skoro wszyscy biorą z orlenu a marża na sprzedaż paliw (PB, ON) jest stała dla wszystkich i wynosi 2% to te 10 czy 15gr taniej na Auchanie czy innym Carreforze skądś się bierze. Zwyczajnie te tańsze paliwo jest gorszej jakości.
@RRybak: Jest dwóch dostawców Orlen i Lotos, plus samo przechowywanie paliwa czy dodatki do niego jak już jest na stacji. Ja tankująć na statoil, płacę około 20gr na litrze więcej niż na takich Auchanie sieciówce.. ale, wraz wychodzi mnie taniej mimo że paliwo droższe bo po prostu na paliwie ze statoil przejeżdzam więcej kilometrów na zbiorniku, na tyle, że wychodzi mi taniej o 10-15zł na zbiorniku w stosunku do tańszego paliwa