Wpis z mikrobloga

@Terem: na pewno lepiej niz gry ubisoftu, jednak gra byla budowana pod konsole i to widac -w3 wymaga mocnej karty graf, kiedy procka gra wg prawie nie uzywa (tylko miasta), takie gta v bylo zbudowane od poczatku pod pc, dlatego korzysta z gpu i cpu, i dlatego ma prawie perfekcyjna optymalizacje. W gta v mozna grac na slabszej karcie z mocnym prockiem. W wieska nie pograsz na 60fps z slabo
  • Odpowiedz
@bonus: No i co z tego ze otwarty swiat? Gta V dziala pieknie na 80-100 fps na vhigh, Tak samo nowy NFS ktory ma jeszcze lepiej wygladajace oswietlenie niz Forza, a ten szmelc nawet na low dropi klatki jak szalony. Jak nie umieja zrobic optymalizacji to niech wydadza bete na pc zeby mogli zoptymalizowac gre a nie wydawac takie niedorobione gowno za $100.
  • Odpowiedz
@corinarh: just cause 3 działał ok, 70-90 fpsów na ultra na i5-6600k i r9 290, teraz na 1070 jeszcze nie sprawdzałem

wiesiek też ok, ultra (łącznie z hairworksami) ok. 70-90 fpsów, raz mi spadło do 55 w jednym miejscu na skellige
  • Odpowiedz
@corinarh: Piszesz o GTA 5 z włączonymi na maxa ustawieniami zaawansowanymi? Bo aktualnie na moim komputerze muszę napisać, że mam odwrotne wrażenia, a więc Wiedźmin 3 bardzo dobrze zoptymalizowany a GTA 5 tragicznie.
  • Odpowiedz
@corinarh: Dodatkowo należy zauważyć kilka faktów. To, że GTA często używa w całości procesora i karty graficznej, a Wiedźmin tylko kartę graficzną świadczą o samym "środowisku" w jakim przebywa większość czasu gracz. Zresztą sam zauważyłeś, że wykorzystanie procesora w W3 wzrasta w mieście. Wniosek jest prosty - miejsc licznie "zaludnionych" w W3 jest raptem kilka, a w GTA praktycznie połowa mapy to gigantyczne miasto, a nawet mniejsze miejscowości nie ma
  • Odpowiedz
@corinarh: E, ziomek. Ale jak Ci piszę, że masz mnie znaleźć (vladarionpl) to rusz dupę i mnie zatrudnij, co? Bo jeżdżę jak debil od 13 godzin w kółko na terenie kilometra kwadratowego i na Ciebie czekam ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@zolcix: nawet jak się ustawisz tak, że 90% ekranu to łeb Geralta z hairworksami gdzieś w mieście nie masz dropów do 45-50fps? Bo ja mam taką samą kartę i w Novigradzie jak się w drzwiach ustawiłem z kamerą najbliżej Geralta a w tle novigrad to miałem po 37-40 fpsów.
  • Odpowiedz
@WildApple: fakt, jak stanę w drzwiach i włosy będą zajmowały prawie cały ekran to też mam spadki, ale tak naprawdę podczas normalnej gry tego nigdy nie zauważysz
  • Odpowiedz