Wpis z mikrobloga

Mirki na kwadracie mam takie guwno na sufitach. Kilka halogenów zdechlo i zastanawiam się czy dalej iść tą drogą czy wrzucić ledy. Mieszkania wynajęte więc na super trwałości mi nie zależy, ale chciałbym aby było dobrze, po oczach nie naku**ialo itp. W łazience(2 szt.) i holu (2) chciałbym mieć jasno. W kuchni normalnie (2), a w salonie salonowo (4) ;) Co polecacie ledy czy te halogeny, jakiej mocy i ewentualnie jakiej marki.

#oswietlenie #led
smieszke - Mirki na kwadracie mam takie guwno na sufitach. Kilka halogenów zdechlo i ...

źródło: comment_HBj7L6GHmdH3iIaXVoLdsuTK3hwV2FDJ.jpg

Pobierz
  • 8
@kavec: Dość mocne, ale to wszystko zależy od rozkładu mebli, koloru ścian, płytek, itd. i oczywiście samej lampy.

@smieszke: Wiele czynników ma wpływ jakie wybrać. Musisz sam wiedzieć, czy chcesz dużo jasności, czy raczej półmrok. 400-600 lm to optymalne wartości do większości pomieszczeń.
250 lm to półmrok, 800 lm to dużo jasności. Do tego jeszcze istotny jest kąt świecenia.
30-50 stopni do świateł kierunkowych, np. nad blatem w stole lub
@kavec Osobno za prąd, ale pomieszkam tu może z 1,5 roku jeszcze (zawsze można wykręcić i wstawić na odchodne zwykle halogeny).

@bajlando ściany białe. Powiedz mi to się liczy jeden do jeden? Znacz 4 np. po 100 lumenow da tyle samo światła co jedna 400 lumenowa?