Wpis z mikrobloga

Mirasy leję wodę w nową instalację CO a manometr na piecu nawet nie drgnie. Ciśnienie jest, kaloryfery odpowietrzone. Mozliwe, że manometr uwalony od nowości? Bo chyba nie robią ich elektronicznych (kocioł jeszcze nie podłączony do prądu)?
Kocioł nowy Fondital.
#instalacja #ogrzewanie #co
  • 9
  • Odpowiedz
Są manometry elektroniczne, poznasz je po wyświetlaczu i braku wskazówki.


@norbw74: hehe to nie ten. Mam zwykły wskazówkowy :)
Zawory odkręcone oczywiście. Przestałem lać i spuściłem trochę, bo się boję, że poszło za dużo, a nie chcę wysadzić instalacji. Zadzwonię po instalatora.
  • Odpowiedz
@norbw74: sorry, że zawracam głowę, ale jeszcze jedno mi nie daje spokoju. Sprawdzałem przed chwilą, że manometr jest podłączony pod przewód oznaczony "MB - przesył do zbiornika". MB mam zaślepione, bo zbiornika nie mam. Możliwe, że zawór trójdrożny "22" blokuje dojście ciśnienia do tego przewodu? Co to znaczy, że zawór trójdrożny jest "napędzany"?
czeskimarian - @norbw74: sorry, że zawracam głowę, ale jeszcze jedno mi nie daje spok...

źródło: comment_8p1FYJ0HRWIleRBzi5KSLHpyD8drej6U.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
manometr jest podłączony pod przewód oznaczony "MB - przesył do zbiornika".


@czeskimarian: Na schemacie zawór bezpieczeństwa jest na powrocie (R) za pompą. U Ciebie jest inaczej?

Co to znaczy, że zawór trójdrożny jest "napędzany"


@czeskimarian: Zawór ma napęd, który przełącza zawór na grzanie cwu lub co. Jego pracą steruje sterownik kotła. Ty wykorzystujesz kocioł tylko do co więc u Ciebie zawór jest niewykorzystany a zasilanie i powrót do zasobnika cwu
  • Odpowiedz
@norbw74: Zawór bezpieczenstwa jest na swoim miejscu. Manometr jest wpięty w przewód MB, dlatego się zastanawiam, czy ten zawór trójdrożny nie odciął dopływu wody do MB i dlatego manometr nic nie pokazuje.
  • Odpowiedz
Sorki oglądałem mecz i pokręciłem manometr z zaworem bezpieczeństwa.

Manometr jest wpięty w przewód MB


@czeskimarian: Jeżeli faktycznie jest tak jak piszesz to manometr jest bezużyteczny i nic nie pokaże. Manometr powinien być wpięty przed zawór 3d lub na powrocie.
Spróbuj delikatnie poluzować zaślepkę na przewodzie MB, sprawdzisz czy jest napełniony.
  • Odpowiedz
@norbw74: sprawa sie rozjaśnia. Poluzowałem nakrętkę MB, nawet ją odkręciłem i cisza. Kilka kropel tam było, ale nic więcej. Zasobnika CWU nie będzie, bo kocioł ma być tylko do CO. Dzięki i nie przeszkadzam w meczu :D
  • Odpowiedz