Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Czy psychiatrzy są skłonni przepisywać leki przeciwlękowe po zaledwie kilku wizytach, jeśli miałoby to w znacznym stopniu poprawić funkcjonowanie pacjenta?
Nie będę was czarować, w ostatnim czasie zmagam się z lekkimi napadami paniki. Bywają uciążliwe (to jest już coś więcej niż spocone czółko i drżące ręce) i dlatego skłaniam się ku farmakologii. Nie to żebym negował skuteczność psychoterapii, tylko po prostu uważam że to zbyt czasochłonne hobby.
Właściwie to jestem na tyle zdesperowany że planowałem zamówić leki przez Tora, ale pomyślałem że skoro niewiele drożej wyjdzie mnie wizyta u specjalisty to może warto spróbować. Pogadamy sobie, dostanę receptę i pouczenie o dawkowaniu?

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( http://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: Asterling
  • 6
@AnonimoweMirkoWyznania: co prawda nie byłem nigdy u takowego specjalisty, ale naczytałem się w #!$%@? na forach ludzi użalających się jak to im nie jest źle.

Jesli idziesz na NFZ to raczej szanse że dostaniesz coś z benzo po pierwszej wizycie są małe, dużo ćpunów tym sposobem uzupełnia sobie zapasy w swoich apteczkach.

Jeśli pójdziesz prywatnie, idę o zakład że dostaniesz już po pierwszej wizycie. No tylko że sama wizyta to koszt
Bardzo możliwe że dostaniesz leki, no ale bez psychoterapii będziesz nimi tylko zaleczać skutki, nie zniknie przyczyna napadów lękowych. Gdy przestaniesz je brać jest ogromna szansa że napady/lęki wrócą. Najlepsze połączenie to leki plus psychoterapia. Powodzenia Mirku!
CharyzmatycznyPrzegryw: Dostaniesz leki już na pierwszej wizycie, jeśli faktycznie lekarz uzna ze są Ci potrzebne. Na fundusz nie jest tak strasznie jak sie wydaje. Byle by trafić na fajnego lekarza, a wizyta prywatna tego nie gwarantuje. I faktycznie potrzebna pewnie będzie psychoterapia nie tylko leki

To jest anonimowy komentarz.
Zaakceptował: Asterling
CynicznaDziewczyna: Dostaniesz leki już na pierwszej wizycie, jeśli faktycznie lekarz uzna ze są Ci potrzebne. Na fundusz nie jest tak strasznie jak sie wydaje. Byle by trafić na fajnego lekarza, a wizyta prywatna tego nie gwarantuje. I faktycznie potrzebna pewnie będzie psychoterapia nie tylko leki

To jest anonimowy komentarz.
Zaakceptował: Asterling