Wpis z mikrobloga

#olsztyn

ktory to zrobil wpis o rondzie na baltyckiej ? niech sie odezwie bo nie wiem czy wiesz niektore szkoly jazdy w olsztynie sa innego zdania niz policja :D
  • 18
  • Odpowiedz
@PeaceUN: ale w tym miejscu masz tylko jeden pas do skrętu w prawo, czyli możesz zając po zjeździe dowolny pas, tak samo jak na każdym innym skrzyżowaniu gdzie jest jeden pas do skrętu w danym kierunku jeśli oczywiście pasy nie są odgórnie wyznaczone.

Mówisz o tym?

2. Kierujący pojazdem jest obowiązany zbliżyć
  • Odpowiedz
@wysuszony: to chodzi o ciezarowki ze moga zajac dwa pasu przed skretem a jazda na skrzyzowaniu nie jest w jednym kierunku ... jest w kazdym stad tez oznaczenia przed wjazdem
  • Odpowiedz
@PeaceUN: Nie czaję co masz na myśli ( ͡° ʖ̯ ͡°). Czarno na białym stoi że bzdet o trzymaniu się prawej krawędzi nie obowiązuje w przypadku drogi jednokierunkowej (nie chodzi o ciężarówki - słowo klucz "LUB"), a taka właśnie jest na tzw. rondzie.
  • Odpowiedz
@PeaceUN: punkt 3 mówi o drodze gdzie dopuszczalna jest jazda wyłącznie w jednym kierunku. Czy na rondzie dopuszczalna jest jazda w obu kierunkach? Czy musi to warunkować dodatkowy znak? Sam znak C-12 wskazuje kierunek poruszania się i jest to tylko i wyłącznie jeden kierunek.

Poza tym punkt 2 o którym mówisz nakazuje trzymanie się prawej krawędzi przed zjazdem z ronda bo tylko z prawego pasa możesz takie rondo bez wyznaczonych
  • Odpowiedz
@PeaceUN: Zrzut z jakiejś szkoły jazdy w Lublińcu. Dobrze wyjaśnia to o co mi chodzi. Nie wiem skąd wziął się w ogóle pomysł że masz obowiązek zając prawy pas po zjeździe.

Równoczesny zjazd dwóch pojazdów z ronda jest możliwy. Jednak kierowca znajdujący się na lewym, wewnętrznym pasie ruchu musi być pewien, że auto znajdujące się na prawym pasie także skręca w tę samą drogę zjazdową oraz - co bardzo ważne
w.....y - @PeaceUN: Zrzut z jakiejś szkoły jazdy w Lublińcu. Dobrze wyjaśnia to o co ...

źródło: comment_8HBTBufNuUyUMtyEGlprRKRaHH2G6m2E.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
@wysuszony: ale nasze jest oznaczone co zmienia troche postac rzeczy

ja pytalem i policji i nauki jazdy "ŻAK" - przepisy czytane doslownie zmieniaja postac rzeczy np : rondo to skrzyzowanie a na skrzyzowaniu jak masz dwa wjazdy i dwa zjazdy na wprost to nie mozesz zmienic sobie od tak pasa z prawego na lewy albo odwrotnie... tadam :) i nic nie wykloucza z tego ronda - przepisy zabraniaja takze krecenia
  • Odpowiedz
@PeaceUN: Nigdy nie zjeżdżam w Schumanna, ale rzucę okiem. A co do "dwóch zjazdów" to nie masz dwóch zjazdów, bo rondo opuszczasz z zewnętrznego... A gdy chcesz opuścić z wewnętrznego to musisz ustąpić każdemu po swojej prawej więc nie wiem skąd nadal pomysł że jest obowiązek zajęcia prawego pasa.

Mówisz że rondo jest skrzyżowaniem i ok, tylko to nadal droga jednokierunkowa dwupasmowa. Wyprostuj sobie rondo i powiedz mi że czerwony
w.....y - @PeaceUN: Nigdy nie zjeżdżam w Schumanna, ale rzucę okiem. A co do "dwóch z...

źródło: comment_wajwCxRLuw6yyDIYFeeH0s6ctEWiC7e3.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
@Ventura: jadąc od Bałtyckiej masz prosto-lewo i prosto (w prawo masz zupełnie oddzielny pas wcześniej). Nie masz dwóch zjazdów bo ktoś jadąc z Schumanna pojedzie prosto albo w prawo i zajmie ten Twój lewy pas na zjeździe pod wiaduktem i co? Przetniesz mu drogę bo masz wyimaginowany zjazd z wewnętrznego bo znak poziomy przed wjazdem na rondo pokazywał że się jedzie prosto? Chcesz opuścić rondo to za przedostatnim zjazdem zmieniasz
  • Odpowiedz