Wpis z mikrobloga

Elo Mirki, mam mały kłopot. Zostałem zaproszony dzisiaj na rozmowę o pracę do salonu T-Mobile w przyszłym tygodniu.
Byłem dziś też na rozmowie o prace w uti.pl i zaproszono mnie tam na szkolenie również w przyszłym tygodniu. Niestety rozmowa o pracę w T-Mobile wypada w ten sam dzień, w którym wypada szkolenie w drugiej pracy. Nie mam więc możliwości najpierw zapoznać się z ofertą T-Mobile, by móc potem zdecydować, gdzie wolę pracować. Muszę podjąć decyzje do poniedziałku włącznie. Mam opcje iść w tę albo w tamtą stronę i w związku z tym chciałbym się was poradzić.

Praca w uti.pl to sprzedaż telefoniczna usług internetowych - hostingi, domeny, pozycjonowanie. Godziny pracy mają dobre, bo pon-pt 8:30 do 16:30 i ogólnie taka praca wydaje mi się być spokojniejszą od pracy w salonie. Mam też tam szybszy dojazd autobusem. Proponują jednak umowę zlecenie, a zarobki są niskie, bo póki co zaproponowali ok. 1200zł z szansą na premie sprzedażowe. Na te premie się specjalnie nie nastawiam, bo wiadomo, że z nimi to bardzo różnie bywa. Po 3 msc. niby miałaby być większa stawka godzinowa. Wtedy wychodziłoby ok. 1400zł. Dla najlepszych niby umowa o pracę.

O pracy w T-Mobile ogólnie czytałem, ale mam niedosyt i chciałbym usłyszeć konkretniejsze informacje.
Tyle tak naprawdę wiem, że proponują umowę o pracę (przynajmniej w ogłoszeniu). To czego jednak nie wiem, a zależy mi, żeby się tego dowiedzieć wymienię pod spodem. Jeśli ktoś z was wie jak wygląda praca w takim salonie, to będę bardzo wdzięczny za pomoc.

1. Po ile godzin zazwyczaj pracuje się w takich salonach? (Salon jest w centrum handlowym i działa w godzinach od poniedziałku do soboty 9-21 i niedziele 10-18. Niedziele więc wiadomo, ale zastanawiam się jak sprawy wyglądają w resztę dni. 12h, przerwa i 12h czy jakoś inaczej?)
2. Na jakie mniej więcej wynagrodzenie mogę liczyć? Dodam, że Polska B hir i załóżmy, że sprzedaż szła by mi przeciętnie.
3. Czytałem, że konsultanci w salonach mają sporo obowiązków. Czy wynagrodzenie jest wg. was odpowiednie do wkładu pracy czy może za niskie i szkoda strzępić tam sobie ryja i nerwów?:)

Pozdrawiam. Mam nadzieję, że trafi się ktoś kto pracował w takich miejscach lub zna kogoś kto pracował i pomoże mi co nieco :]

PS: Dodam, że jestem obecnie w takiej sytuacji, że nawet 1300zł miesięcznie by mnie zadowalało (wszystkie zarobki podałem oczywiście netto).
  • 2
@Lurid 1200/1400 który to kraniec Polski, że tak mało płacą :o

Według mnie powinieneś w tym momencie nie patrzeć na to ile płacą ale na atmosferę. Skoro pieniądze i tak będą słabe, to chociaż dobrze będziesz się czuć w swojej pracy a uwierz mi, że to ogromny sukces.

Wybierz opcję numer jeden jeśli czujesz, że będziesz się w niej dobrze czuł. Będziesz mi dziękował później za ten wybór.

Edit: praca w salonie
@Skowyrna_Dupencja: Konkretnie to Radom. Koniec wszechświata xD
Myślę, że masz rację i dziękuje za Twoją opinie. Nie jestem jednak na 100% jeszcze przekonany, bo nie wiem ile realnie mógłbym zarobić w takim T-Mobile. Jeśli tyle samo lub troszkę więcej to nie warto, ale jeśli sporo więcej to może zaryzykuje.