Wpis z mikrobloga

Pracuje w Biedronce juz cztery miesiące. Jestem ochroniarzem. Patrolując sklep na początku mojej kariery rzucała mi sie w oczy pewna butelka. Był to cydr widoczny na zdjęciu. Za każdym razem zastanawiałem sie kim moze byc tajemniczy Cydrowski. Raz widziałem poczciwego działkowca w kapeluszu, który zbierał soczyste jabłka by sporządzać z nich według rodzinnej receptury ów napitek, a raz miałem przed oczami rekina biznesu, wyzyskujacego biednych plantatorów i pracownikow zakładu aby wyprodukować jak najwiecej nafaszerowanego chemikaliami gowna, który chciał stylizować sie na biznesmena z zachodu, stad kowbojski kapelusz.

Trwalo to dobre trzy miesiące, zawsze gdy przechodziłem stoiskiem alkoholowym myslalem o sylwetce mężczyzny widniejącego na etykiecie. Miałem sie niebawem przekonać osobiście kim on jest.

Kończyłem właśnie zmianę, pracowałem tego dnia az czternaście godzin wiec byłem strasznie zmęczony. Ostatni klient wyszedł wiec zablokowałem automatyczne drzwi. Kasjerki pod moja eskorta poszły do biura podliczyć utarg, a ja poszedłem ostatni raz przed wyjściem rzucić okiem na sklep.

Leniwym okiem rzuciłem na hale sprzedaży. Nikogo tam nie było. Juz miałem kierować swoje kroki na socjal celem przebrania sie, kiedy usłyszałem dziwny hałas. Dochodził niechybnie ze stoiska z warzywami i owocami. Podszedłem tam ostrożnie i usłyszałem coraz głośniejsze szeleszczenie. Na początku myslalem ze to omamy ze zmęczenia, zobaczyłem bowiem znajoma mi sylwetkę w ciemnym juz pomieszczeniu. Wybierał jabłka. Ale nie te świeże i zdrowe, tylko poobijane i robaczywe. Słyszałem jak śmieje sie pod nosem.

Nie było czasu do stracenia, zaswiecilem latarka w kierunku skrzynek z jabłkami. Postać poznałem od razu, krzyknąłem tylko za uciekającym do nieopatrznie niezamkniętego przeze mnie wyjścia ewakuacyjnego "Cydrowskim": "Jak mozna tak bezczelnie kraść?!"

Odpowiedział bardzo krótko:

"Mozna. Jeszcze jak."

#pasta
Ubung - Pracuje w Biedronce juz cztery miesiące. Jestem ochroniarzem. Patrolując skle...

źródło: comment_T2sF7HlOqGPdfQfo23mIj7R0tFZcRcsF.jpg

Pobierz
  • 1