Wpis z mikrobloga

X-menów najbardziej pamiętam z okresu, gdy oglądałem serial na Fox Kids. Przed chwilą skończyłem oglądać najnowszą część, kojarzę zdecydowaną większość postaci, o części sobie doczytałem, ale wciąż jedna rzecz mi nie pasuje. Chronologia. W jakiej kolejności należałoby oglądać te filmy, by wydarzenia działy się po kolei? No i kwestia czy filmy których tematem przewodnim jest Wolverine powinny być uznane za taki sam kanon jak reszta? Powpisuję trochę tagów, może znajdę jakiegoś dobrego Marvelovego nerda, nie bijcie.
#xmen #film #marvel #komiks
  • 4
@DominatorTerminator: Kolejność oglądania:
X-Men
X-Men 2
X-Men 3: Ostatni Bastion
Wolverine: Geneza
X-Men: Pierwsza Klasa
Wolverine
X-Men: Dzień który nadejdzie
X-Men: Apocalypse

Z czego w kanonie aktualnie jest X-Men: Pierwsza klasa, Dzień który nadejdzie i Apocalypse. Ale polecam obejrzeć wcześniejsze filmy. Nie wiadomo co jest z Wolverine bo fabuła z Dnia który nadejdzie kasuje wydarzenia które się tam zdarzyły, ale nikt tego oficjalnie nie powiedział.

Jedynie wykasowałbym z listy filmów do
@DominatorTerminator: kolega @arkblame: trochę pomieszał.
Kolejność jak wychodziły, czyli tak jak podał [i nie dzień, tylko X-Men: Przeszłość, która nadejdzie].
Gdy dojdziesz do Pierwszej Klasy będzie to historia z przeszłości o pierwszej drużynie x-men, dalej masz przeszłość, która nadejdzie, a w niej następuje to z czego najbardziej znani są komiksowi mutanci, czyli podróże w czasie i tworzenie alternatywnych biegów zdarzeń. Mówiąc po ludzku, tamta część niejako anuluje wszystkie poprzednie poza