Wpis z mikrobloga

Mireczki, składam sobie nowego peceta i chciałbym skonsultować z Wami zestaw, który ułożyłem. Komputer domowy do grania (miło żeby uciągnął nowe tytuły jeszcze przez kilka lat), oglądania filmów, internecenia i dłubania w Matlabie. Może trochę zabawy z dźwiękiem i pakietem biurowym, ale grafiką i montażem się nie zajmuję. Monitora używam 24'' w 1080p i większy raczej nie będzie mi potrzebny, 4K mnie niespecjalnie bawi. :P

-płyta główna i procesor: MSI B150M PRO-VDH + Intel i5-6500
-GPU: Gigabyte GeForce GTX 960 2GB
-RAM: 2x4GB DDR4
-zasilacz: Corsair CX 500W (tu miałem największy problem, wolę mieć nieco zapasu, gdybym dołożył kiedyś dodatkowe komponenty - kartę muzyczną, bonusowe kieszenie DVD/BR)
-dysk twardy: Seagate SSHD 1TB

Obudowy jeszcze nie wybrałem, ale to już głównie kosmetyka. Na całość chcę wydać 3000-3500zł. Da radę, czy coś odstaje/nie zadziała/jest niepotrzebne?

#pcmasterrace #hardware #informatyka #kiciochpyta
  • 16
  • Odpowiedz
@Mauuury_M:
- kupno GTX 960 w tej chwili nie ma za bardzo sensu, 3 GB VRAM to mało, a co dopiero 2
- dlaczego B150? W tej cenie możesz mieć H110 + i5-6600, albo dołożyć stówkę do Z170 i mieć w przyszłości możliwość wsadzenia Kaby Lake (i5-7xxx) oraz OC
- jeśli brałbyś H110, to 2x8 GB RAM
- o dysku się nie wypowiem, bo nie miałem okazji bawić się SSHD
  • Odpowiedz
@Mauuury_M: Oj coś ty tu złożył :D karta 2gb w ogóle nie opłacalna, starsza wersja zasilacza i hybryda.
Za 3500 zł masz taki zestaw:
https://www.morele.net/inventory/info/T7IDoD/
I5 6500, 8gb ramu, gtx 1060 6gb, ssd 240gb, hdd 1tb i częściowo modularny zasilacz z zapasem mocy.
Ewentualnie jak ci ssd 120gb starczy to można wziąć za 200 zł i wtedy dorzucić do i5 6600. Tylko wtedy warto byłoby dokupić jeszcze dodatkowe chłodzenie. Boxowe
  • Odpowiedz
@Mauuury_M: Tak właśnie coraz więcej gier woła 8GB minimum, a co do hybryd to, mają lepszą wydajność niż zwykłe hdd, ale mają równiez wszystkie wady hdd. I z tego co wiem to firmware, wybiera co się instaluje (na podstawie chyba najczęściej używanych) na tej części ssd a nie Ty (chyba że się to już zmieniło), co prawda w tym Twoim 1TB to już 32GB tej pamięci flash jest, więc może
  • Odpowiedz
@Tak_masz_racje: Właśnie zastanawiam się, czy jest sens pchać się w więcej VRAMu, bo przeglądałem benchmarki tego samego modelu GeForce'a na 2/4GB i nie było między nimi zauważalnej różnicy, chyba że przy rozdzielczościach powyżej 1080p. 6GB to już w ogóle kosmos, ale może dlatego, że pracuję teraz na 9600GT. XD
  • Odpowiedz
@Mauuury_M: Jaki masz budżet? W tych czasach koniecznie SSD nawet 128GB. A co do grafiki to dołóż do GTX 1060 albo poczekaj na GTX1050.
8GB ramu w 100% wystarczy. Procek skylake płyta na B150 jest okej ;)

Najbardziej tylko ta grafika ;p
  • Odpowiedz
@Krople_do_nosa: Z170 to i tak w tym budżecie się nie zmieści. I rozumiem, że dual channel jest lepszy. Ale żeby dać tutaj 2x8gb ramu to trzeba wziąć mniejszy SSD (wtedy 3080 zł cały zestaw) i ewentualnie jeszcze gorszy procesor żeby zmieścić się w około 3k zł. A tak to za miesiąc, dwa, czy jeszcze później można dokupić 8gb i problem z głowy.
Ale to moje zdanie, autor zrobi co będzie
  • Odpowiedz