Wpis z mikrobloga

#xiaomi #android #redmi3 #miui #mobilevikings
Mam problem z siecią w Xiaomi Redmi 3 Pro. Wszystko śmiga ładnie do czasu pojawienia się ikonki R w kółku (domyślam się, że chodzi o roaming), wtedy nie da się wykonać, ani odebrać żadnego połączenia ani też wysyłać smsów. Podczas próby połączenia wyskakuje błąd "sieć komórkowa jest niedostępna".

Zauważyłem, że włączenie i wyłączenie trybu samolotowego naprawia sytuacje, no ale nie patrzę na telefon cały czas, a fakt, że nie dostaję wtedy żadnych połączeń potrafi zdenerwować. Restart telefonu nie pomógł.

Aktualna wersja MIUI: MIUI 8.1 by xiaomi.eu 6.9.1 (rozwojowa). Sieć to Mobile Vikings. Szukałem informacji w internecie na ten temat, na miuipolska także, ale nic nie znalazłem.

Jakieś pomysły, porady, wskazówki, cokolwiek?
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@MattAwe: masz ustawione "Roaming krajowy włączony" w ustawieniach? Pamiętam, że redmi3 PRO takie coś miał. Jeśli tak i nawala, to myślę tylko nad aktualizacją, ustawieniami fabrycznymi czy wgraniem wersji stable.
  • Odpowiedz
@Atexor: A wiesz może gdzie szukać tej opcji? Jedyne co mam odnośnie roamingu to Roaming danych -> Przesył danych podczas roamingu i to mam na "zawsze". Opcji o roamingu krajowych nie mogę znaleźć. ( ͡° ʖ̯ ͡°)
  • Odpowiedz
@MattAwe: oj nie wiem, kojarzę tylko że był, bo właścicielce telefonu ustawiałem tylko na krajowy, gdy wyjeżdżała za granicę (będzie za parę dni dopiero). Chyba, że Twój system nie obsługuje tego, bo to nie jest zwykła wersja? Nie wiem :/
A skoro mimo, że masz na "zawsze" roaming i nawala, to zapewne coś z systemem. Spróbuj wgrać wersję stable, bo bety, nightle i rozwojowe są często niestabilne.
  • Odpowiedz