Wpis z mikrobloga

Ostatnim elementem podsumowania igrzysk olimpijskich #rio2016 pod tagiem #nasiwrio jest publikacja rankingu olimpijskiego, uwzględniającego wszystkie konkurencje. Jako, że nie zmieściłby się on w poście, zamieściłem go na arkuszu Googla. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
https://docs.google.com/spreadsheets/d/1yYHV1YL3KwSG-Q7YKaCqPwJND1m65-_SSC37jCdoNrI/edit#gid=1510572191

Przypomnę metodę punktacji:
1. miejsce - 25 punktów;
2. - 20 pkt;
3. - 17;
4. - 14;
5. - 12;
6.- 10;
7. - 8;
8 - 6;
Potem, w zależności od ilości zawodników startujących w danej konkurencji kolejne miejsca otrzymywały od 4 punktów w dół.

Polacy zajęli 16. miejsce. To znacznie lepszy wynik, niż w klasyfikacji medalowej, w której zajęliśmy miejsce 33. Jest to efekt przede wszystkim dużej kadry, a także premiowania przez tę drugą klasyfikację złotych medali, czego nie czyni (a przynajmniej nie w takim stopniu) mój ranking. Przykładowo - Koreańczyków z Północy wyprzedziliśmy w klasyfikacji medalowej większą ilością brązowych medali. W moim rankingu obie nacje dzieli aż 25 pozycji na niekorzyść Azjatów.

To prawdopodobnie ostatni post z cyklu #nasiwrio (no, chyba, że będę publikował jakieś ciekawostki związane ze startem naszych sportowców na igrzyskach). Chciałbym podziękować wszystkim, którzy plusowali moje wpisy, obserwowali profil (prawie 50 osób!, co jak na połączenie sportu i statystyki traktuję jako sukces), a także za każdy komentarz, także krytyczny. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Niedługo zamierzam ruszyć z nowym projektem - bardziej cyklicznym, ale też i pracochłonnym oraz który - mam nadzieję - który wywoła równie duże, o ile nie większe zainteresowanie fanów sportu, a konkretnie jednej dyscypliny. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Jeszcze raz bardzo dziękuję całej udzielającej się pod tagiem #nasiwrio społeczności #mirko!