Wpis z mikrobloga

Mirki jakie auto wybrać używane ? Jak w ogóle się zabrać za szukanie nie znając się na tym w ogóle, a wiadomo ze oszujom wszyscy :( Kupić od razu z gazem czy gaz sobie zrobić samemu. Do diesla jakoś nie jestem przekonany podobno naprawy jak coś pójdzie nie tak dużo kosztują. Budżet tak do 20k max. I najlepiej takie żeby się nie psuło ( ͡° ͜ʖ ͡°)
#motoryzacja
  • 10
@Tarrant: Zastanów się, czy gaz w ogóle ci potrzebny. Jeśli robisz stosunkowo mało km, a samochód ma ekonomiczny silnik, to nie warto, zwłaszcza jeśli ktoś jest estetą.
Ale kupno używki z już założonym gazem to loteria, w której nie warto brać chyba udziału bez podjechania do gazownika/serwisu.
Niekoniecznie względem diesla- każde auto z silnikiem 1,9 JTD 8v 120KM jest bardzo niezawodne i wcale nie takie drogie w eksploatacji. No i można
ok poczytam o tych silnikach bo te cyferki mi nic nie mówią :) Zawsze jakoś benzyna wydawała mi się bezpieczniejszym wyborem i może taką wtedy zagazować we własnym zakresie w jakimś dobrym serwisie.
@szaremyszki: dojazd do pracy około 80km dziennie. wypady w góry. tanie w eksploatacji auto, czy będzie 3 czy 5 drzwiowe jedno mi jest. Jakie jest mi potrzebne:
1.W miarę niezawodne
2. Tanie w eksploatacji
3. Reszta średnio ważna