Wpis z mikrobloga

mam pytanie ze #spawanie : 1. jak radzicie sobie w spawaniu kontowników żeby wyszły idealne kąty (dla uproszczenia ramy jak prostopadłościan), jak nie sposób tego tak przytrzymać, związać, przytwierdzić mając spawarkę? do tego czasami wymaga to niezłych naprężeń? samemu się nie da?

2. można do zwykłej maski z bateriami ściemniającej (która g.. chroni) doczepić z zwierzchy maskę dodatkową? czy to wpłynie jakoś negatywnie na zaciemnianie, czujniki itd? nie mam az tyle kasy na przeznaczenie dla super maski, a te standardowe to lipa?

#bhp #ciekawostki #majsterkowanie #technologia
  • 8
@nico112: dzieki, ale to się sprawdza jak robisz od zera.. a jak masz "dociągnąć" do jakieś wcześniejszej konstrukcji to lipa, bo w samej masce takze g... widać a tu trzeba jeszcze to dociskać pod kątem.. próbowałem z dwoma imadłami ale to nie zawsze da się tak równo ścisnąć i mieć kąt włożenia elektrody.. chyba żeby jakoś zgrzewać wstępnie, ale na zwykłej elektrycznej to i tak cieżko
@nutka-instrumentalnews: Ja po prostu ustawiam pod kątem jaki chce i ,,łapie" z obu stron krótkimi spoinami (nie pojedynczym smarknięciem bo się wygnie podczas spawania)

co do maski jak #!$%@? chroni to nie spawaj tylko kup coś porządniejszego, nie polecam zapalenia spojówek. Miałem, jakbym miał strzelbe to bym se odstrzelił wtedy mózg także nic to przyjemnego nie jest. Szybka 12-stka i jazda jak da się ją zmienić w tych cudacznych maskach. Ja
@JakisGlupiKon: właśnie nie jest to w niektórych przypadkach takie proste żeby złapać trzymając / naciągając konstrukcję tylko jedną ręką.. ale to moze kwestia techniki.. czasami łączyłem jakąś taśmą co chociaz trochę trzyma zanim spaw pójdzie

miałem właśnie te zapalenie spojówek.. maskara.. maski są do d... wiec kombinowałem żeby połączyć te na baterię i jeszcze jedną zwykłą, ale nie wiem czy to po prostu nie zaszkodzi, wpłynie negatywnie na tą z elektrycznym
@nutka-instrumentalnews: Człowiek, co Ty tu odjaniepawlasz? Narzędzia monterskie są Ci obce? Polecam przeczytać jakąś książkę o monterce albo podpatrzeć kogoś kto się na tym zna. A przede wszystkim kupić sobie ściski ślusarskie, szczypce zaciskowe i sprawić sobie jakiś stół z równą płaszczyzną. W powietrzu gówno złożysz a nie konstrukcję, która będzie trzymać jakieś wymiary.

Co do maski to nawet zwykła maska z klasycznym szkiełkiem spełni swoją rolą, bo funkcję autozaciemniania będzie