Wpis z mikrobloga

@DomWer: Już myślałem, że każdy element ręcznie wycinasz i układankę robisz :)
Ale i tak wygląda mistrzowsko, projekt sam zrobiłeś ? To się jakoś na krzywe w jakimś programie przerabia czy jak ?
  • Odpowiedz
Ogólnie sam wzór jest znany i dostępny w takiej czy innej formie. Ja chciałem wykonać wszystko od podstaw sam. Samo opracowanie podstawowego wzoru pod CNC zajęło mi ok miesiąca (zabawa w wolnym czasie - wektory). Przy każdym kolejnym projekcie zaczynam się bawić w modyfikacje. Gotowy rysunek przerzucam do programu od CNC, a potem już samo leci :)
  • Odpowiedz
@DomWer: A możesz mi napisać w prywatnej ile gość zapłacił za to cudo ?
Pytam się z czystej ciekawości, pewnie parę zleceń i Ci się maszyna cnc zwróci coś czuję.

@ermik: @cherme: dziękuję bardzo!
  • Odpowiedz
@DomWer: A to się nie kurzy potem w codziennym użytkowaniu? Nie zalać by tych wgłębień jakąś laką, albo czyms? Wygląda niezwykle efektownie! ;) Kiedyś robiłem intarsje, ale to strasznie pracochłonna technika była..
  • Odpowiedz
@DomWer: piękna robota! Mógłbyś zrobić AMA :-)
PS: W jakim programie można coś takiego przygotować? (Mam na myśli konkretny, który umożliwia eksport na kod programowy do CNC czy jak to sie nazywa ;-)
  • Odpowiedz
Na początku myślałem, żeby chamsko śrubami przez blat przelecieć a później w sklepie dorwałem tuleje do śrub - użyłem dokładnie takich jak na zdjęciu niżej i dają radę tylko nie poszerzaj na siłę otworów na nie.


@n0xx: jak szukać takich tulei, pod jaką nazwą? jakiś link? dzięki.

stolik super, muszę poczytać o metodzie. podstawa imho pasuje jak najbardziej.
  • Odpowiedz