Wpis z mikrobloga

#haking #hakujo #hacking #gimbohaker
Kto nie miał szlabanu na komputer! opowiem wam o tym jak z tym walczyłem, nie chodzi jednak o zmywanie dywanów czy odkurzanie naczyń.

1. Blokada rodzicielska w Windowsie 7 konto aktywne w godzinach
Obejście: Boot z linuxa zmiana godziny i można siedzieć dalej, jedyny problem to to że Skype sortował po czasie systemowym i się jaja działy
2. Zablokowano Bootowanie z płyty
Obejście, pierw wypaliłem płytę z OPCrakiem i przy jego pomocy odzyskałem hasło z PC ojca by spróbować przy jego pomocy się zalogować, nie udało się :( Więc przystąpiłem do bardziej inwazyjnej metody i zresetowałem cmos odblokowałem boot, ale hasła administratora nie udało mi się zdeszyfrować na moim komputerze, a szkoda.
3. blokada bootowania i kłódka na obudowę
Obejście: jako że nie umiem into lookpiking (dziś wiem że to zabezpieczenie mogę otworzyć rolką po srajce) trzeba było ostrożnie włożyć drucik przez szparę w obudowie i w ten sposób zresetować CMOS.
4. zabranie całego komputera i zamknięice go w piwnicy
Obejście nie udane ale był plan dorobienia kluczy wszystkich. ( ͡° ͜ʖ ͡°)-

5. skoro tak dzielnie obchodziłem zabezpieczenia "lokalne" to trzeba było blokować sieć
tu po koleji:
- Zmiana IP ale zablokowano na bramie tak że była white lista
- Pożyczanie adresu MAC z telewizora, (MAC to adres fizyczny urządzenia) tak więc sieć widziała mojego PC jako telewizor i można było surfować
- to też zablokował :( ale spoko obejście znalazłem: korzystając że w sieci miałem swojego VPSa postawiłem na nim proxy ( ͡° ͜ʖ ͡°)-

w sumie na tym skończyliśmy te zabawy :D

kumpel z licbazy też miał bany tylko że jego ojciec był elektrykiem i przyspawał mu do obudowy zegar elektryczny. więc PC miał prąd tylko w wybranych godzinach. to obszedł zbierając sprzęt po ziomkach i jeszcze od jednego miał maty wygłuszające.
odemnie miał to co zostało po moim starym PC wiec płytę główną i CPU. Tęgo się zdziwił jak mu nagle jebną kondensator jak używał tego kompa w konspirze

A jakie wy macie historię opowiedzcie #truestory
  • 14
  • Odpowiedz
@wytrzzeszcz: komputer stoi w pokoju brata, a mnie fizycznie pozbawiają telefonu na trzy czwarte doby, tego się nie da obejść. dawniej mój stary telefon jeszcze dawało się uruchomić ale teraz to ledwo zipie ( ͡° ʖ̯ ͡°)
  • Odpowiedz