Wpis z mikrobloga

Cześć,
Mam zamiar złożyć komputer, będzie on służył głównie do korzystania z programów takich jak Photoshop, Illustrator, Premiere czy AE. Zastanawiam się nad wyborem procesora, chodzi o i5 6600k i i7 6700k. Czy ktoś z was posiada któryś z tych procesorów i wie jak radzą sobie one w ww. programach? Wiem, że i7 jest wydajniejszy, ale wolałbym oszczędzić te 400zł jeśli i5 również radzi sobie dobrze. W zestawie będzie również 16 GB ramu. No i zastanawiam się nad wyborem płyty głównej, jakie polecacie do OC tych procesorów? Osobiście myślałem nad MSI Z170A PC MATE.
Komputer będzie również wykorzystywany do gier, w niedalekiej przyszłości mam zamiar dokupić kartę graficzną (narazie przełożę tam Gigabyte HD6850). Jakie karty polecacie do ~1000zł? W tej cenie da się już znaleźć GTX970. Warto go brać?
#pc #komputery #pcmasterrace
  • 8
@stg44: Wiem, w zależności od testu i7 zazwyczaj lekko wychodzi na plus. Nie zależy mi na jakiejś ultra wydajności, przy przesiadce z core 2 quad Q8200 różnica będzie dość odczuwalna. Dlatego pytam czy ktoś ma tą i5 i czy da się na niej normalnie pracować?