Wpis z mikrobloga

Czas na małe podsumowanie wczorajszej relacji z budowy zestawu Lego 42055 :)

Wczorajszy wpis: http://www.wykop.pl/wpis/19448673/ale-bedzie-budowania-lego-legomaniac-chwalesie/
Galeria zdjęć: https://www.dropbox.com/sh/6618laiagqj7dv9/AABurZVqFxfDJvMP4wGRZDmia?dl=0

Czas budowy: 8h
Start był ok 14:30, zakończenie 23:20. Odejmuję czas na jedzenie, umycie syna i rozchodzenie mięśni zastałych podczas składania :)

Znane popełnione błędy:
1. Montaż łyżek. Zamontowałem "tył naprzód", szybko poprawione ;)
2. Blok sterujący. Niestety działa/nie działa. Jakieś trybiki musiałem źle/za ciasno zamontować i się nie kręcą :( Na szczęście blok jest dość odseparowany i będę w stanie go odczepić i poprawić. Nauczka na przyszłość: podzielić pracę na 2-3 dni, zmęczenie zrobiło swoje.
3. Zostały mi 3 naklejki. Będę musiał obejrzeć model i zobaczyć gdzie przegapiłem.

Ilość klocków: 3929
Największy zestaw do tej pory: 1297 klocków, zestaw 42025
Który zestaw jest "większy" z tych dwóch: samolot zajmuje większą powierzchnię. Koparka jest masywna, ale tak naprawdę nie zajmuje jakoś dużo miejsca.

Najtrudniejsza część budowy: szósta, ramię z łyżkami do kopania. Myślałem, że jest 9 części, bo kilka torebek nie miało kropki przy numerze. Okazało się, że jest to nadal 6 i budowa tej części zajęła mi ponad 1.5h

Cena zestawu: ~980zł

Zabawy było mnóstwo, ale i nerwów jako, że zmęczenie było olbrzymie. Taka ilość klocków to był pierwszy raz w moim życiu. Opuszki palców bolą mnie nadal, ale było warto :D

Jak poprawię błędy z blokiem sterowania to postaram się nagrać jakiś filmik i dorzucić tutaj jako bonus :)
Jak o czymś zapomniałem to pytajcie w komentarzach,

DZIĘKUJĘ WSZYSTKIM ZA WSPARCIE I ZAINTERESOWANIE BUDOWĄ :D

PS. Na zdjęciu księga zestawu, bo instrukcją ze względu na grubość już tego nazwać nie można :P

#lego #legomaniac #legozwykopem #podsumowanie
Pobierz Berbelucha - Czas na małe podsumowanie wczorajszej relacji z budowy zestawu Lego 4205...
źródło: comment_BKZLGJ2qooVjmBzOFWUhDzAwxbBJTDJe.jpg
  • 14
Filmiku jednak nie ma sensu wrzucać. Prędkości obracania wieży, jazdy czy kręcenia się łyżek są tak niskie, że wydawało mi się, że coś zepsułem xD

Znalazłem i poprawiłem szybko kolejny błąd: siłowniki do opuszczania łyżek był zamontowane przeciwstawnie. Jeden się wysuwał, drugi chował :P
@Xelorek: poruszanie i obrót bazy jest ograniczone przez jej wagę. Ciężko by to było chyba przebudować tak, żeby nabrało prędkości i nadal dobrze wyglądało.

@tomahawkk: Porsche jest fajne jako kolekcjonerka. Ta kopara jest fajna również do zabawy ;] Ten model, który podałaś też będę musiał chyba sobie kupić bo ma fajną pneumatykę :)
@Berbelucha: Pamiętam jak jeszcze były domysły co do porsche, czytałam na kilku forach że możliwe, że wprowadzą PF 3.0 lub przynajmniej będzie RC. Ale za tą cenę i z takimi niedoróbkami to faktycznie tylko wartość kolekcjonerska ( ͡° ʖ̯ ͡°)
@Xelorek to by nic nie dało. Z tego co mi się wydaje to i tak jest najmocniejszy silnik lego. One są również dobrane tak żeby nie niszczyć klocków zbyt duża siłą. Pewnie można by użyć jakiegoś nieoryginalnego ale na bank trzeba by przebudować mechanikę i połączenia bo by się zwyczajnie rozleciał ;)
@Berbelucha: @tomahawkk: Polecam 42043, kupiłem jakieś dwa tygodnie temu, gdy była promocja na Amazon UK. Świetny model. Pierwszy poważny Technic po kilkunastoletniej przerwie, wcześniej miałem styczność tylko z 8205 oraz 8217, które z resztą posłużyły za części przy modyfikacji Merca. Dołożyłem serwo i drugi silniczek L, żeby można było zdalnie skręcać i jeździć. Też jest problem bo L-ka jest trochę za słaba na jazdę tym modelem po dywanie, ale