Wpis z mikrobloga

Mireczki, przeprowadzam się do #katowice. Podpowiedzcie mi jakie dzielnice/okolice unikać przy szukaniu mieszkania? Do pracy będę jeździł do Sosnowca, więc dobrze, żeby okolica była w miarę bezpieczna wieczorem dla mnie jak i mojego samochodu.
  • 18
  • Odpowiedz
@nestor44 Lepiej nie na Zawodziu, Nikiszowcu i Giszowcu jeśli masz blachy z innego miasta bo komuś mogą się nie spodobać. Przynajmniej ja akurat z tych dzielnic słyszałem różne przygody. Jako mieszkanie polecam Murcki bo są zielone, blisko wszędzie i spokój:)
  • Odpowiedz
@Hugenot111: robię strzał z Łodzi. Za grosiki bym nie pracował w śląskim Zgierzu :D Ale wracając do tematu, kolega wyżej podał dzielnice Załęże. To w miarę ok dzielnica? Żeby była jasność, w Kato nigdy nie byłem i nie wiem gdzie jest w miarę bezpiecznie wieczorem jakbym chciał na piwo z kimś wyskoczyć.
  • Odpowiedz
@nestor44: wpisz sobie w Google Street Viev ulice gliwicka i się przejdź i zobaczysz ze zaleze będziesz omijać choć mieszkania tanie i w dobrym standardzie. Poszukaj czegoś na kosztuce, gwiazdach, os tysiąclecia ale też cena będzie większa
  • Odpowiedz
@nestor44: Zawodzie, Nikiszowiec, Szopienice, Burowiec, Bogucice, Śródmieście, Załęże. Co do Giszowca to zależy która ulica a z parkowaniem jest kłopot chyba wszędzie bo osiedla te starsze nie były projektowane z myślał o takiej ilości samochodów i po prostu brakuje miejsc parkingowych.
Dużo tez zależy od ulicy na jakiej będziesz mieszkał i parkował samochód bo ciężko tak generalizować część dzielnic ma fajne miejsca ale i takie gdzie jak się nie jest
  • Odpowiedz
@Szczepanm5: ok, już czaję o co chodzi. Ogólnie głównie skupiam się na dzielnicach północnych. Znalazłem wczoraj fajne mieszkanie z własnym zamkniętym parkingiem na ul. Markiefki. Miałem je oglądać jutro, a dzisiaj jak zadzwoniłem to gościu powiedział, że coś mu wypadło w sobotę i dzisiaj robi oględziny. Także jedno mieszkanie mniej :(
  • Odpowiedz
@nestor44: kolego jak szukasz w północnych dzielnicach Katowic to zerknij na Siemianowice Śląskie. Blisko Katowic i do Sosnowca też spoko dojazd dzięki S86. Tu jest Śląsk tu miasta są bardzo blisko siebie ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@nestor44: Dąbrówka Mała jest ok, jak jesteś z Łodzi to nawet Szopienice nie będą ci straszne ;) Ja osobiście na Twoim miejscu poszukałbym na osiedlu Gwiazdy - super osiedle, bardzo fajne mieszkania, tuż przy centrum a jednocześnie przy wylotówce na Sosnowiec.
  • Odpowiedz