Wpis z mikrobloga

Narazie pytam o poradę. A więc tak, dom rodziców wybudowany gdzieś na początku lat 70, wszystko niby po remoncie, została tylko kuchnia która wygląda żywcem jak z lat 70/80 (problemem są przede wszystkim meble). I tu jest problem, bo nie mogę przekonać rodziny do wyremontowania kuchni. Konkretnie w kuchni są starodawne meble drewniane i to zrobione bez ładu i składu (nie ma mebli narożnych, brak miejsca na okap, zmywarkę etc), ale rodzice nie chcą się ich pozbyć, bo obecnie większość mebli jak wiadomo jest ze sklejki (drewnopodobne) i według nich się rozpadną od gotownia po kilku latach... U siebie w mieszkaniu mam właśnie jakieś meble z Ikei w kuchni, ich nie daje się przekonać, bo według nich obecne meble to syf, etc.

Teraz pytanie: czy rzeczywiście nie-drewniane meble do kuchni są takie złe i się szybko rozpadają pod wpływem ciepła? Po ilu latach trzeba liczyć się z ich wymianą? Argumentowałem rodzinie że takie meble da się kupić za niewielką sumę i po kilku/nastu latach można zmienić aranżację, a nie trzeba żyć prawie 50 lat z jednym zestawem mebli, bo drewniane są raczej dość drogie (i ich design niekoniecznie jest najciekawszy).
Gdyby się ewentualnie udało namówić, jakich firm meble do kuchni polecacie o dobrym stosunku ceny do jakości? Ikea może być, czy lepiej celować w polskie firmy typu Agata meble?
#remontujzwykopem #meble
  • 5
@pottymouth: Renowacja starych mebli odpada, cała aranżacja jest wyjęta bezpośrednio z lat 70, czytaj brak narożnych mebli, brak miejsca na zmywarkę, brak miejsca na okap, słabo z miejscem na lodowkę itd - o tak sobie wstawili kilka drewnianych mebli do domu, dwie szafki, dwie szafki wiszące i po robocie, więc nie ma to sensu.
Czy w takim razie meble z płyty wiórowej (bo takie pewnie sprzedają w Ikei i innych tego
@drakerc: Jeśli dom idzie na sprzedaż za kilka lat to meble z ikei będą pasowały jaku ulał. Idziesz do rodziców i mówisz ze skoro dom idzie na sprzedaż to nie ma co kombinować tylko brać tanie meble zanim sie rozwalą to już nie będzie ich problem. I tak płyta wiórowa to lipa max. Sklejka też zbyt urodziwa nie jest ale jest trwała a drewno jak drewno wdzięczny materiał.