Wpis z mikrobloga

Mirki, mam pytanie o statki w #elitedangerous Na razie latam sobie Adderem. Mam wrażenie, że trochę muli podczas walk, ale nieźle się sprawdza podczas handlu i dłuższych lotów. Zastanawiam się tylko, czy jest coś delikatnie bardziej nastawionego na walkę, przy podobnych możliwościach transportowych? Zastanawiałem się bodaj nad Cobrą, ale słyszałem też Viper jest niezły, a jest duuużo tańszy. Zaznaczam, że zależy mi głównie na handlu plus walka w ramach odstresowania:)
  • 17
@nerkin pisałem wcześniej @tage potwierdza bo trochę latalismy razem - jeden statek to za mało, jak chcesz mieć jeden multi na początku to tylko Cobry MK3
@nerkin: Adder mimo zwrotności jest powolny. Zbieraj do Cobry, w międzyczasie możesz sobie przerobić Addera typowo pod handel i dokupić na przykład Eagle mk2 do walki.
I pamiętaj, że komponenty do Cobry swoje kosztują. W sumie, to dopóki się nie dorobisz większego zapasu gotówki, zawsze lepiej mieć do walki tańszy statek, bo ubezpieczenie może zaboleć :)
@dikamilo: Bo ograniczanie się do jednego statku wynika z moich funduszy - również ograniczonych:)
@Kofi: Docelowo będę chciał mieć też co wydobycia, ale na razie szukam lepszego wielozadaniowca.
@mieffer: Nie chcę ładować kasy w Addera, bo lata się nim super, pod warunkiem że nie trzeba jednocześnie strzelać i uciekać przed strzałami:) Zauważyłem, że walkę najlepiej wywiązywać przy NB, podczas gdy federalni siądą komuś na tyłek:D 1 vs 1 raczej
@nerkin kopanie jest nudne i na dłuższą metę nie przynosi dużych zysków. Dzisiaj po południu sprawdzę swoją stara trasę handlowa i powiem czy się opłaca tam latać
@mieffer: cobra mk3 do transportu i smuglerki, a nawet do jakiś łatwiejszych walk się nadaje. potem viper mk4 do bh i walk. jak to posiadasz w klasie A to zbierasz na ASP Explorera. Jak Aspa zrobisz bierzesz się za szmuglerkę i ciągniesz go do A i zbierasz na vulture A. To wszsytko daje Ci garaż i do zabawy i do zarabiania.
@nerkin: to jest przepływ dóbr między jedym systemem a drugim. Taki import/export. Ja miałem kilka swoich tras gdzie na 720T cargo zarabiałem około 3 miliony CR. I to systemy oddalone od siebie 11.5 Ly więc jeden skok. Towar legalny, o piratów się nie bałem bo miałem dobrze uzbrojony statek.
@Kofi łoooo! Coraz bardziej mi się ta gra podoba:) takie trasy ustala się samemu, na podstawie doświadczeń, czy są jakieś pomoce w grze?
@nerkin: z pomocy możesz znaleźć np. https://eddb.io/trade/loops

Do tego często dochodzi doświadczenie i znajomość systemu w którym się poruszasz. Mam swoje trasy na których kiedyś zarabiałem jakieś 6k CR na przewiezionej tonie. Przy mojej ładowni 720T wychodzi ponad 4 miliony na jednej pętli :)
@Kofi: To ja niestety takich tras w swojej okolicy nie mam:/ Ogólnie jestem na jakimś zadupiu i uciekam. Jeszcze dwa pytania o statki - ile warto mieć odłożone ponad cenę Cobry? W którym "dziale" jest to cudo do wytrącania przeciwników z trybu FSD?