Wpis z mikrobloga

Zamierzam kupić laptopa. Potrzebny mi będzie przede wszystkim do obróbki zdjęć i przeglądania internetu. Czy możecie polecić mi jakieś modele. Ewentualnie jakie powinien mieć parametry żeby płynnie chodzil podczas obróbki zdjęć w Photoshopie. Myślę że około 1500-2000 złoty mogę na niego przeznaczyć.
#komputery #fotografia #laptopy #pytanie
  • 16
@bucekk: Musisz sobie przemyśleć najpierw jaka ma być wielkość tego komputera - czy zamierzasz go nosić, czy raczej stacjonarnie. Czy wolisz nowy plastik czy coś z używanych biznesowych. Dysk SSD niezaprzeczalnie.
@solekom raczej skłaniać się będę ku 17 cali. Z całą pewnością dysk musi być SSD ale sam komputer nie koniecznie nowy. Jeśli znajdę cos w dobrym stanie to jak najbardziej może być uzywka.
@bucekk: 17-stek nie mam idealnych żadnych, 15,6" owszem, nie pomogę więc. Jak obróbka zdjęć, dobrą opcją jeśli jest ku temu miejsce jest zewnętrzny monitor + stacja dokująca, tak na przyszłość ;)
Z używanych 17-stek może udałoby Ci się wyrwać 8760w ale czy do Twoich potrzeb taki byk Ci niezbędny pewnie nie.
Daj znać co wybrałeś, albo nad czym się wahasz.
@solekom Dzięki za pomoc. Stacjonarny komputer z pewnością byłby lepszy ale niestety ja nie miałbym miejsca gdzie go postawić.
Jeszcze będę się zastanawiać. Jakby co to będę prosić o pomoc ;-)
@bucekk: Nie chcę tu nic krytykować ani nic ale słyszałeś kiedyś o ...hmm, no nie wiem... kolorach? ;) Ekran laptopa (szczególnie w tych widełkach) to jakiś koszmar grafika. Potem będziesz się wściekał, że drukarnia do dupy bo jakieś inne kolory wydrukowali. "Hurr, durr! A u mnie na laptopie wyglądało inaczej!". Story of my life.
ja nigdy nie będę drukować tych zdjęć.


@bucekk: mimo to, warto mieć przed oczami widok, który będą oglądać klienci a nie coś zdjęciopodobnego, co jest w stanie wyświetlić ekran laptopa.
@PanJakubek:
12,5"? Do grafiki? Tych to podziwiam ;)
I $850 to spoooro poza widełki.

pokrywa przestrzeń sRBG w ponad 100%

Ponad 100%? To ma dodatkowy kolor? ;)

Niewątpliwie jest to lepszy ekran niż większość laptopów ale i tak do takiej pracy warto podpiąć coś zewnętrznego.