Wpis z mikrobloga

@dktr: jak to dobry ATX to na niektórych piszą że daje nawet do 50A na linii 12v
na 5v raczej słabo obstawiam 10A max

edit. nvm źle przeczytałem to co napisałeś ( ͡° ʖ̯ ͡°)
  • Odpowiedz
@feriar: No właśnie, to bardzo dużo - zwarcie i mamy zasłonę dymną z płonącego przewodu ;)
@kretopir: Teraz w zasilaczach jest nacisk na linie 12V, kiedyś bardziej na 5V.
  • Odpowiedz
@dktr: tylko ta linia w moim przypadku jest zabezpieczona przed zwarciem, jak pisałem na stronie :) poza tym ten zasilacza wyciągał te 16A z 10 lat temu ( ͡ ͜ʖ ͡) Teraz daję mu nie więcej niż 4A :D ale dla moich potrzeb i tak jest ok :D
  • Odpowiedz
@feriar: zewrzyj linie D+ D- na USB do kupy bo urządzenia nie będą sie ładować pełnym prądem, albo zrób jakąś konfiguracje na rezystorach. Dorzuć tez jakieś pojemnosci przy LM.
  • Odpowiedz
@feriar: parę miesięcy temu projektowałem znajomemu nakładkę na ATX-a przerobionego na zasilacz warsztatowy. Linie 3V3, 5V, 12V oraz w środku miała być przetwornica step-up-down na module z aliexpress. Nakładkę wydrukowaliśmy na papierze kredowym, zalaminowaliśmy i wywierciliśmy otwory na banany (te duże kółka z małymi w środku) oraz potencjometr i gniazda bezpieczników. Później dostałem zdjęcie z kablowania i wyglądało to jakoś tak:
Visher - @feriar: parę miesięcy temu projektowałem znajomemu nakładkę na ATX-a przero...

źródło: comment_2ehREQLSD8jTfNhDsCyLGMtwe6g1gXFh.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
@feriar: Każdy tel potrzebuje jakas konfiguracje na liniach danych bo będzie sie ładował 500mA albo wcale, zobacz co to DCP 1.2 i rzuć okiem na tps2514.
  • Odpowiedz
@feriar: przecież to zwykły zasilacz od komputera z wprowadzonym gniazdami linii 3,3 5, 12v i jednym z napięciem regulowanym LM 338.
I dodanym wyświetlaczem.

Przecież to nie ma podstawowej i najważniejszej funkcji zasilacza laboratoryjnego!
Nie ma regulowanego ograniczenia prądu!!! - @dktr: chyba właśnie to miał na myśli ale nie załapałeś
  • Odpowiedz
zwarcie i mamy zasłonę dymną z płonącego przewodu


@dktr: Swojego 450W atx'a zwarłem nieskończoną ilość razy i nic mu nie jest. Teraz napędza mi w domu mostek H i transformator na 67kHz i daje +/-22V na wzmacniacz. Wystarczy, że próbowałem podłączyć kondensatory do wyjścia już chodzącego atx'a (na mostku jest jakieś 10 000uF) i przeładowanie tej pojemności było widziane przez atx jako zwarcie.
W zasadzie obciążalność przewodu miedzianego w takiej
  • Odpowiedz