Wpis z mikrobloga

Rozpieprzyli Piotrkowską, wydali miliony na zupełnie niepotrzebną nową kostkę i jedyny plus że te drzewa sadzą. Powiecie że marudzę tyle że jazda samochodem po Łodzi to jest dramat i mogliby wydać to na remont dróg nie mówiąc już o ścieżkach rowerowych których jest tak mało że i tak jeździ się ulicą.

http://lodz.naszemiasto.pl/artykul/galeria/1908880,na-piotrkowskiej-posadzono-pierwsze-drzewa,5881788,id,t,zid.html#galeria

#mowiejakjest #lodz ##!$%@? #lodzstateofmind
  • 12
@piasek43: z tego co kojarzę to ścieżek rowerowych jest w planach całkiem sporo

IMO w łodzi nie wygląda to najgorzej

Co do stanu dróg to zgadzam się jak najbardziej ale jednocześnie czekam jak będziesz płakał od lipca 2013 do listopada 2016 że Łódź jest nieprzejezdna bo za dużo remontów
@piasek43: Kilkanaście lat i była brzydka, nie było małej architektury, ławek. Kurdę parę lat temu od bardzo wielu Łodzian słyszałem opinie, że jadą do Wrocławia, Krakowa i tam takie ładne ulice, deptaki i w ogóle a Piotrkowska taka beznadziejna. Teraz robią fajną ulicę to też wszyscy narzekają ;p Poza tym 60mln wydanych w ciągu 2 lat na remont Piotrkowskiej to porównując do innych wydatków miasta to naprawdę nie są takie ogromne
@piasek43: tak, @tasiu84: planowana jest droga wzdłuż śmigłego rydza, niedawno oddali na widzewie. Jak będą robić W-Z to zrobią w końcu tę obleśną drogą wzdłuż Piłsudskiego.

@piasek43: IMO fajnie to będzie wyglądać, i mam nadzieję, że to będzie DEPTAK a nie ulica z chodnikami, gdzie w weekend ciężko iść swobodnie ;s

@czlapka: słyszałem, że na tuwima mają zdjąć kocie łby aby... połozyć je znowu, tylko równo. fuck logic.
@iniekcja: @piasek43: tuwima już zaczynają/zaczeli - opcja z pozostawieniem kostki brukowej imo bardzo dobra.

Po pierwsze zostanie zachowany charakter ulicy

Po drugie równo ułożona kostka do 40 km/h nie przeszkadza w jeździe a na tak wąskich ulicach jest to jednocześnie maksymalna bezpieczna prędkość

Do remontu idzie też inflancka wzdłuż której ma iść ścieżka rowerowa

Nie wiem jak z przybyszewskiego aktualnie remontowaną ale nie zdziwię się że tam również będzie